TotalPoll 3 - en to sv translation catalogue (396 entries)

en: Invalid argument passed
sv: Ogiltigt argument

en: Title
sv: Rubrik

en: Shortcode
sv: Snabbkod

en: Results Shortcode
sv: Resultat Snabbkod

en: Total votes
sv: Antal röster

en: Date
sv: Datum

en: You need to <a href="%s">enter your Envato license key</a> in order to update TotalPoll.
sv: Du måste <a href="%s">ange din Envato licensnyckel</a> för att uppdatera TotalPoll.

en: TotalPoll Extensions
sv: TotalPoll tillägg

en: Extensions
sv: Tillägg

en: TotalPoll Templates
sv: TotalPoll mallar

en: Templates
sv: Mallar

en: TotalPoll Store
sv: TotalPoll butik

en: Store
sv: Butik

en: TotalPoll Tools
sv: TotalPoll verktyg

en: Tools
sv: Verktyg

en: TotalPoll About
sv: TotalPoll Om

en: About
sv: Om

en: TotalPoll Update
sv: TotalPoll uppdatering

en: Update
sv: Uppdatera

en: TotalPoll Support Center
sv: TotalPoll supportcenter

en: Support / Help
sv: Support / hjälp

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Done
sv: Klar

en: Welcome!
sv: Välkommen!

en: You can access to your polls and TotalPoll features from this menu.
sv: Från den här menyn får du tillgång till din omröstningar och TotalPoll funktioner.

en: New poll
sv: Ny omröstning

en: You can create your first poll from this page.
sv: Du kan skapa din första omröstning från denna sida.

en: From this page you can manage TotalPoll extensions.
sv: Från denna sida kan du hantera TotalPoll tillägg.

en: From this page you can manage manage TotalPoll templates.
sv: Från denna sida kan du hantera hantera TotalPoll mallar.

en: Extend TotalPoll functionality and appearance with premium extensions and templates.
sv: Utöka TotalPoll funktionalitet och utseende med premium-tillägg och mallar.

en: Tools for importing, exporting and migrating polls.
sv: Verktyg för att importera, exportera och migrera omröstningar.

en: Receive updates by activating TotalPoll via Envato license key.
sv: Få uppdateringar genom att aktivera TotalPoll mha Envato licensnyckel.

en: Visit this page if you need any help with TotalPoll.
sv: Besök den här sidan om du behöver hjälp med TotalPoll.

en: First things first, let's give the poll a title i.e. Favorite colors.
sv: Det viktigaste först, låt oss sätta en rubrik för omröstningen, t.ex. Favoritfärger.

en: Question
sv: Fråga

en: And of course a question i.e. What is your favorite colors.
sv: Och naturligtvis en fråga t.ex. Vilka är din favoritfärger.

en: Choices
sv: Val

en: Now let's introduce poll choices i.e. Red, green and blue.
sv: Låt oss nu införa svarsalternativen, t.ex. Röd, grön och blå.

en: Bulk insertion
sv: Massinsättning

en: Protip: Use bulk insertion when you have already a list of choices.
sv: Tips: Använd massinsättning när du redan har en färdig lista över alternativ.

en: Limitations
sv: Begränsningar

en: Set limitations to match your needs.
sv: Ställ in begränsningar som matchar dina behov.

en: Results
sv: Resultat

en: Change results settings to match your needs.
sv: Ändra inställningar för resultat att passa dina behov.

en: Change choices settings to match your needs.
sv: Ändra inställningar för svarsalternativ som passar dina behov.

en: Custom fields
sv: Anpassade fält

en: You can manage custom fields from this tab.
sv: Från den här fliken kan du hantera anpassade fält.

en: And polish poll's appearance from this one.
sv: Och snygga till omröstningarnas utseende från den här.

en: Screens
sv: Skärmar

en: Set a "thank you" or "welcome" message from this tab.
sv: Ställ in ett "tack" eller "välkommen" meddelande från den här fliken.

en: Statistics
sv: Statistik

en: Browse the statistics from this tab.
sv: Bläddra i statistiken från den här fliken.

en: Logs
sv: Loggar

en: You can also browse the logs from this tab.
sv: Du kan också bläddra igenom loggarna från den här fliken.

en: Submissions
sv: Inlägg

en: Lastly, the submissions from this one.
sv: Slutligen, inläggen från denna.

en: Paste this shortcode anywhere to embed the poll.
sv: Klistra in denna snabbkod där du vill bädda in omröstningen.

en: Publish
sv: Publicera

en: You are almost done! Now It's time to publish the poll.
sv: Du är nästan klar! Nu är det dags att publicera omröstningen.

en: Reset votes
sv: Återställ röster

en: You can use this button to reset choices votes to 0. You can also set votes manually from "votes" field underneath.
sv: Den här knappen kan du använda för att återställa rösterna till 0. Du kan även ange röster manuellt från "röster" fältet nedanför.

en: Thank you!
sv: Tack!

en: By now you are familiar with the basics of TotalPoll. Thank you for your time! If you need any help, please don't hesitate to visit our <a href="%s">support center</a>.
sv: Nu är du bekant med grunderna i TotalPoll. Tack för din tid! Om du behöver hjälp, tveka inte att besöka vårt <a href="%s">supportcenter</a>.

en: Are you sure?!
sv: Är du säker?!

en: Changing the current template requires a page reload. All changes will be saved now. Are you sure?
sv: Ändringar av nuvarande mall kräver omladdning av sidan. Alla ändringar kommer nu att sparas. Är du säker?

en: Time
sv: Tid

en: Platform
sv: Plattform

en: Browser
sv: Webbläsare

en: Details
sv: Detaljer

en: User agent
sv: Användaragent

en: Accepted
sv: Accepterad

en: Denied
sv: Nekad

en: Browse
sv: Bläddra

en: There are no logs.
sv: Det finns inga loggar.

en: First
sv: Första

en: Last
sv: Sista

en: One log | %s logs
sv[0]: En log
sv[1]: %s loggar

en: Download
sv: Ladda ner

en: or
sv: eller

en: Reset
sv: Återställ

en: Votes
sv: Röster

en: Month
sv: Månad

en: Year
sv: År

en: Platforms
sv: Plattformar

en: Choice
sv: Alternativ

en: Votes over the last 30 days of activity
sv: Röster under de senaste 30 dagarnas aktivitet

en: Votes casted
sv: Avgivna röster

en: Votes casted today
sv: Avgivna röster idag

en: Votes casted this week
sv: Avgivna röster denna vecka

en: Votes casted this month
sv: Avgivna röster denna månad

en: Votes over months
sv: Röster under månader

en: Votes over years
sv: Röster under år

en: Browsers
sv: Webbläsare

en: Insufficient data to analyze.
sv: Otillräckliga data för att analysera.

en: Print
sv: Skriv ut

en: Coming soon
sv: Kommer snart

en: There are stored submissions, but custom fields must be present to browse them.
sv: Det finns lagrade inlägg men anpassade fält måste finnas för att se dem.

en: There are no submissions.
sv: Det finns inga inlägg.

en: One submission | %s submissions
sv[0]: Ett inlägg
sv[1]: %s inlägg

en: TotalPoll will synchronize votes between translations automatically. Therefore, choices must be in the exact order across all translations.
sv: TotalPoll synkroniserar automatiskt röster mellan översättningar. Svarsalternativen måste därför vara i exakt samma ordning i alla översättningar.

en: Image
sv: Bild

en: Audio
sv: Ljud

en: Rich
sv: Rik

en: Import
sv: Importera

en: Label
sv: Etikett

en: Choice label
sv: Ange etikett

en: Full audio url
sv: Ljud URL

en: Choice full audio url
sv: Ange URL för ljudfil

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Thumbnail audio url
sv: Miniatyr ljud URL

en: Choice thumbnail audio url
sv: Ange URL för miniatyr ljud

en: Available sizes
sv: Tillgängliga storlekar

en: Upload image first
sv: Ladda först upp bild

en: Remove
sv: Ta bort

en: Choice content
sv: Ange innehåll

en: Full image url
sv: Bild URL

en: Choice full image url
sv: Ange URL för bild

en: Thumbnail image url
sv: Miniatyrbild URL

en: Choice thumbnail image url
sv: Ange URL för miniatyrbild

en: Full video url
sv: Video URL

en: Choice full video url
sv: Ange URL för video

en: Thumbnail video url
sv: Miniatyr video URL

en: Choice thumbnail video url
sv: Ange URL för miniatyr video

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Name
sv: Namn

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Field label
sv: Fältetikett

en: Options
sv: Alternativ

en: option_key : Option label
sv: option_key: Alternativsetikett

en: Option per line.
sv: Alternativ per rad.

en: Default values
sv: Standardvärden

en: Default value per line.
sv: Standardvärde per rad.

en: Filled (required)
sv: Fylld (obligatoriskt)

en: Field CSS classes
sv: Fältets CSS-klasser

en: Field classes
sv: Fältets klasser

en: Label CSS classes
sv: Etikettens CSS-klasser

en: Label classes
sv: Etikettens klasser (label)

en: Template
sv: Mall

en: Field template
sv: Fältmall

en: %label% for field label.
sv: %label% = fältetikett.

en: %field% for field input.
sv: %field% = fältinmatning.

en: Radio
sv: Radioknappar

en: Select
sv: Rullgardinsval

en: Allow multiple values
sv: Tillåt flera värden

en: Include in statistics
sv: Inkludera i statistik

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Validations
sv: Valideringar

en: Default value
sv: Standardvärde

en: Field default
sv: Standardfält

en: Email
sv: E-post

en: Unique
sv: Unik

en: Filter by list
sv: Filtrera efter lista

en: List
sv: Lista

en: Word per line.
sv: Ord per rad.

en: "+" before word means white-listed.
sv: "+" innan ordet betyder vitlistad.

en: "-" before word means black-listed.
sv: "-" innan ordet betyder svartlistad.

en: "*" means wildcard.
sv: "*" betyder wildcard.

en: Must be a valid regular expression.
sv: Måste vara ett giltigt Regular expression

en: Comparison
sv: Jämförelse

en: Must match
sv: Måste matcha

en: Must not match
sv: Får inte matcha

en: Text area
sv: Textarea

en: Rows
sv: Rader

en: Field rows
sv: Fältrader

en: Settings
sv: Inställningar

en: Minimum selection
sv: Minsta urval

en: Maximum selection
sv: Maximalt urval

en: 0 means unlimited.
sv: 0 betyder obegränsad.

en: Choices per page
sv: Val per sida

en: Order choices
sv: Sortera svarsalternativ

en: Heads up! Enabling this along with pagination can cause performance issues.
sv: Se upp! Aktivering av detta tillsammans med sidnumrering kan orsaka prestandaproblem.

en: Order by
sv: Sortera efter

en: Random
sv: Slumpmässig

en: Order direction
sv: Sorteringsriktning

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Allow user submissions
sv: Tillåt användares inlägg

en: Hide new submissions for moderation
sv: Dölj nya inlägg för moderering

en: (Not Activated)
sv: (Inte aktiverad)

en: (Not Compatible)
sv: (Inte kompatibel)

en: Set current settings as defaults
sv: Ange de aktuella inställningarna som standardvärden

en: Reset settings to defaults
sv: Återställ inställningar till standardvärden

en: Block re-vote by Cookies
sv: Förhindra omröster med Cookies

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Cookies timeout (minutes)
sv: Cookies timeout (minuter)

en: 0 means permanent.
sv: 0 betyder permanent.

en: Block re-vote by IP
sv: Förhindra omröster med IP

en: IP timeout (minutes)
sv: IP-timeout (minuter)

en: Filter list
sv: Filterlista

en: IP Per line.
sv: IP per rad.

en: "+" before IP means white-listed / "-" means black-listed / "*" means wildcard
sv: "+" innan IP betyder vitlistad / "-" betyder svartlistad / "*" betyder wildcard

en: Require membership
sv: Kräv medlemskap

en: Membership type
sv: Medlemstyp

en: Hold Control/Command for multiple selection.
sv: Håll nere Ctrl/Cmd-knappen för att välja flera.

en: Require reCaptcha
sv: Kräv anti-spam (recaptcha)

en: Limit by quota
sv: Begränsa med kvot

en: Quota (votes)
sv: Kvot (röster)

en: Limit by date
sv: Begränsa med datum

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Regenerate poll unique ID
sv: Generera nytt unikt omröstnings-id

en: Current:
sv: Nuvarande:

en: Enable logs
sv: Aktivera loggning

en: Heads up! Statistics are based on logs.
sv: Se upp! Statistiken bygger på loggar.

en: Require vote
sv: Kräv röst

en: Order results
sv: Sortera resultat

en: Hide results
sv: Dölj resultat

en: Until reaching
sv: Tills de når

en: Quota
sv: Kvota

en: Results content
sv: Resultat innehåll

en: Results fragments
sv: Resultatfragment

en: Percentages
sv: Procentsatser

en: Before voting
sv: Före röstning

en: After voting
sv: Efter röstning

en: Could not access filesystem.
sv: Kunde inte komma åt filsystemet.

en: Filesystem error.
sv: Filsystem-fel.

en: Could not fully remove the extension(s) %s.
sv: Kunde inte ta bort tillägg(en) %s.

en: Upload package
sv: Ladda upp paket

en: The package is at the latest version.
sv: Paktetet är av senaste version.

en: Update package not available.
sv: Uppdaterat paket är inte tillgängligt.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
sv: Hämtar uppdatering från <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
sv: Packar upp uppdateringen&#8230;

en: Removing the old version of the package&#8230;
sv: Tar bort den gamla versionen av paketet&#8230;

en: Could not remove the old package.
sv: Det gick inte att ta bort det gamla paketet.

en: Packages updated successfully.
sv: Paketen har uppdaterats.

en: Install package not available.
sv: Installationspaket saknas.

en: Unpacking the package&#8230;
sv: Packar upp paketet&#8230;

en: Installing the package&#8230;
sv: Installera paketet&#8230;

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
sv: Laddar ner installationspaketet från <span class=”code”>%s</span>&#8230;

en: The package contains no files.
sv: Paketet innehåller inga filer.

en: Package install failed.
sv: Paketetinstallationen misslyckades.

en: Package installed successfully.
sv: Paketet har installerats.

en: Successfully installed the package <strong>%1$s %2$s</strong>.
sv: Installerade paketet <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
sv: Förbereder att installera <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: The template is missing the <code>template.php</code> stylesheet.
sv: Mallen saknar <code>template.php</code> stilmallen.

en: The <code>template.php</code> doesn't contain a valid template header.
sv: <code>template.php</code> innehåller inte ett giltigt mallhuvud.

en: The template is missing the <code>%s</code> file.
sv: Mallen saknar filen <code>%s</code>.

en: The <code>template.php</code> file doesn't contain the minimum required version.
sv: <code>template.php</code> filen innehåller inte den minsta versionen som krävs.

en: This template requires TotalPoll version %s or higher
sv: Den här mallen kräver TotalPoll version %s eller senare

en: The extension is missing the <code>extension.php</code> essential file.
sv: Tillägget saknar den viktiga filen <code>extension.php</code>.

en: The <code>extension.php</code> file doesn't contain a valid extension header.
sv: Filen <code>extension.php</code> innehåller inte ett giltigt huvud.

en: The <code>extension.php</code> file doesn't contain the minimum required version.
sv: Filen <code>extension.php</code> innehåller inte den minsta versionen som krävs.

en: This extension requires TotalPoll version %s or higher
sv: Detta tillägg kräver TotalPoll version %s eller senare

en: Return to Templates
sv: Återgå till mallar

en: Return to extensions
sv: Återgå till tillägg

en: User friendly
sv: Användarvänlig

en: With TotalPoll, you can now create polls within 60 seconds! Its user friendly interface was expertly designed to make poll creation hassle-free.
sv: Med TotalPoll kan du nu skapa omröstningar på bara 60 sekunder! Dess användarvänliga gränssnitt är designat att skapa omröstningar utan krångel.

en: Overall performance
sv: Totala prestanda

en: TotalPoll was developed with performance in mind! It functions without a glitch with WordPress.
sv: TotalPoll utvecklades med prestanda i åtanke! Det fungerar utan problem med WordPress.

en: Customization
sv: Anpassning

en: Do you need “Welcome message” or “Thank you message”? We have got your back! With over 5 customization settings, you definitely have the total control.
sv: Behöver du "Välkommen" eller "tack" meddelanden? Oroa dig inte! Med fler än 5 anpassningsinställningar har du definitivt kontrollen du behöver.

en: Collecting additional information from voters has never been that easy. With our unique 5 different field types, you can absolutely collect everything.
sv: Aldrig tidigare har det varit så lätt att samla in ytterligare information från de som röstar. Med våra fem unika olika fälttyper kan du samla in allting.

en: Regular vote tracking has been made easy. You can now track votes daily, weekly and monthly. Even, you can track custom field values with votes.
sv: Vanlig omröstnings-spårning har blivit lätt. Nu kan du spåra röster dagligen, veckovis och månadsvis. Du kan till och med spåra anpassade fältvärden med röster.

en: Extensible
sv: Utökningar

en: The extensibility of TotalPoll makes such extensions and templates possible. Developers can certainly make TotalPoll a step further to suit your needs.
sv: Utökningmöjligheterna för TotalPoll möjliggör tillägg och mallar. Utvecklare kan definitivt ta TotalPoll ett steg närmare för att passa dina behov.

en: SEO Friendly
sv: SEO vänlig

en: Search Engine Optimization is a very key factor for every website. Thus, TotalPoll makes polls more search-engine friendly in order to get more search traffic.
sv: Sökmotoroptimering är en mycket viktig faktor för alla webbplatser. TotalPoll gör omröstningar mer sökmotorvänliga för att få mer trafik.

en: Mobile-first
sv: Mobile First

en: With Totalpoll, you gain more engagement with an optimal viewing experience for your visitors. And your polls will always look amazing whether in a laptop, tablet or a smartphone.
sv: Med TotalPoll får du mer engagemang med en optimal visningsupplevelse för dina besökare. Och dina omröstningar kommer alltid att se fantastiska ut antingen i en bärbar dator, surfplatta eller en smartphone.

en: Voting limitations
sv: Röstnings-begränsningar

en: The ability of Totalpoll to reduce votes and results makes it easy for you to specify conditions under which visitors can vote in a poll or see its results.
sv: TotalPolls förmåga att begränsa röster och resultat gör det enkelt för dig att ange villkoren för vilka besökare som kan rösta i en omröstning eller se sitt resultat.

en: Polls import
sv: Import av omröstningar

en: Are you planning to switch? You can migrate from WP-Polls and YOP polls easily (and many more plugins are coming).
sv: Planerar du att byta? Du kan enkelt migrera från WP-Polls och YOP polls (fler plugins kommer framöver).

en: Give your polls more attraction with Text, Image, Video, Audio, Short code or even HTML.
sv: Ge din omröstningar mer attraktion med text, bild, video, ljud, snabbkod eller till och med HTML.

en: Trace back every vote, with an informative log to identify any cheating attempts.
sv: Spåra varje röst med en informativ log för att identifiera alla fuskförsök.

en: Make your polls look compelling with customized templates from our store.
sv: Gör att din omröstningar ser övertygande ut med anpassade mallar från vår butik.

en: Take TotalPoll’s functionality a step further with powerful extensions from our store.
sv: Ta TotalPolls funktioner ett steg längre med kraftfulla tillägg från vår butik.

en: Totalpoll integrates your polls everywhere like with a short code, widget or even a direct link.
sv: TotalPoll integrerar dina omröstningar överallt du vill med snabbkod, widget eller till och med en direktlänk.

en: 3rd-party Compatibility
sv: Tredjeparts-kompatibilitet

en: TotalPoll is compatible with other plugins like WPML, ACF, WP SUPER CACHE and Others.
sv: TotalPoll är kompatibel med andra plugins som WPML, ACF, WP SUPER CACHE och andra.

en: <code>TP_Template</code> can be used now as a prototype for templates.
sv: <code>TP_Template</code>kan nu användas som en prototyp för mallar.

en: <code>TP_Extension</code> can be used now as a prototype for extensions.
sv: <code>TP_Extension</code>kan nu användas som en prototyp för tillägg.

en: Fields
sv: Fält

en: <code>TP_Field</code> can be used now as a prototype for custom fields.
sv: <code>TP_Field</code>kan nu användas som en prototyp för anpassade fält.

en: <code>TP_HTML</code> is used for HTML manipulation and generation.
sv: <code>TP_HTML</code>används för HTML-manipulation och generering.

en: Poll
sv: Omröstning

en: <code>TP_Poll</code> is the main class for poll manipulation and rendering.
sv: <code>TP_Poll</code>är huvudklassen för omröstnings-manipulation och rendering.

en: Request
sv: Fråga

en: <code>TP_Request</code> is used to handle TotalPoll requests.
sv: <code>TP_Request</code>används för att hantera TotalPoll frågor.

en: Welcome to
sv: Välkommen till

en: Thank you for using TotalPoll! This update brings several improvements and new features along with fixes of known bugs.
sv: Tack för att du använder TotalPoll! Denna uppdatering ger flera förbättringar och nya funktioner tillsammans med korrigeringar av kända fel.

en: What’s New
sv: Vad är nytt

en: Under the Hood
sv: Under huven

en: Credits
sv: Medverkande

en: Testimonials
sv: Referenser

en: Go to Polls
sv: Gå till omröstningarna

en: Select bulk action
sv: Välj en massåtgärd

en: Bulk Actions
sv: Massåtgärder

en: Activate
sv: Aktivera

en: Deactivate
sv: Avaktivera

en: Delete
sv: Radera

en: Select All
sv: Markera alla

en: Extension
sv: Tillägg

en: Description
sv: Beskrivning

en: Open this file in the Plugin Editor
sv: Öppna denna fil i Plugin-redigeraren

en: Edit
sv: Redigera

en: Requires
sv: Kräver

en: By
sv: Av

en: Extension page
sv: Tillägssida

en: No extensions. Browse the <a href="%s">store</a>.
sv: Inga tillägg. Bläddra i <a href="%s">butiken</a>.

en: If you have an extension in a .zip format, you may install it by uploading it here.
sv: Om du har ett tillägg i zip-format kan du installera det genom att ladda upp det här.

en: Refresh (new purchases)
sv: Uppdatera (nya inköp)

en: Free!
sv: Gratis!

en: %s Downloads
sv: %s nedladdningar

en: Update to %s
sv: Uppdatera till %s

en: Installed
sv: Installerat

en: Install
sv: Installera

en: Requires %s
sv: Kräver %s

en: Get it
sv: Hämta nu

en: Buy now
sv: Köp nu

en: Support Center
sv: Supportcenter

en: Use common keywords for best results.
sv: Använda vanliga nyckelord för bästa resultat.

en: Check our knowledge base.
sv: Kolla vår kunskapsbas.

en: Have a question? Read the FAQs.
sv: Har du frågor? Läs vår FAQ.

en: Open a support ticket.
sv: Öppna ett supportärende.

en: Please attach the following information when you open a new ticket.
sv: Bifoga följande information när du öppnar ett nytt ärende.

en: Template page
sv: Mallsida

en: No templates. Browse the <a href="%s">store</a>.
sv: Inga mallar. Bläddra i <a href="%s">butiken</a>.

en: If you have a template in a .zip format, you may install it by uploading it here.
sv: Om du har en mall i zip-format kan du installera den genom att ladda upp den här.

en: Polls have been migrated successfully.
sv: Omröstningarnas migrering har lyckats.

en: The cache has been purged.
sv: Cachen har rensats.

en: %d Polls to migrate from YOP-Polls
sv: %d omröstningar att migrera från YOP-Polls

en: %d Polls to migrate from WP-Polls
sv: %d omröstningar att migrera från WP-Polls

en: %d Polls to migrate from TotalPoll
sv: %d omröstningar att migrera från TotalPoll

en: Purge cache
sv: Rensa cache

en: %d Polls to export
sv: %d omröstningar att exportera

en: Import polls
sv: Importera omröstningar

en: You are currently receiving updates!
sv: Du tar för närvarande emot uppdateringar!

en: Thank you for activating TotalPoll.
sv: Tack för att du aktiverade TotalPoll.

en: Updates
sv: Uppdateringar

en: Do you want to receive updates when released?
sv: Vill du få uppdateringar när de släpps?

en: Please enter your Envato license key.
sv: Vänligen ange din Envato-licensnyckel.

en: The submitted license key isn't valid. Please check it.
sv: Den inskickade licensnyckeln är ogiltig. Kontrollera den.

en: Activate now!
sv: Aktivera nu!

en: Newsletter
sv: Nyhetsbrev

en: Tips, tutorials and useful WordPress resources.
sv: Tips, handledningar och användbara WordPress resurser.

en: Thank you for installing TotalPoll Pro! We're excited to share tips and tutorials with you to make the most of TotalPoll. Subscribe now and you will receive a tip everyday for a week plus a 20% discount coupon to use in our store.
sv: Tack för att du installerade TotalPoll Pro! Vi är glada att få dela tips och handledningar med dig, så att du får det mesta ut av TotalPoll. Prenumerera och du får ett tips varje dag i en veckas tid, plus en 20% rabattkupong att använda i vår butik.

en: Count me in the <a href="%s" target="_blank">weekly newsletter</a>.
sv: Jag vill ha <a href="%s" target="_blank">veckonyhetsbrevet</a>.

en: No, thank you
sv: Nej tack

en: Subscribe
sv: Prenumerera

en: All
sv: Alla

en: Could not fully remove the template(s) %s.
sv: Kunde inte ta bort mall(arna) %s.

en: You cannot vote again in this poll.
sv: Du kan inte rösta igen i denna omröstning.

en: You have to vote for at least one choice. | You have to vote for at least %d choices.
sv[0]: Du måste rösta på minst ett alternativ.
sv[1]: Du måste rösta på minst %d alternativ.

en: You cannot vote for more than one choice. | You cannot vote for more than %d choices.
sv[0]: Du kan inte rösta på mer än ett alternativ.
sv[1]: Du kan inte rösta på mer än %d alternativ.

en: You have entered an invalid captcha code.
sv: Du har angett en ogiltig anti-spam kod.

en: You cannot vote because the quota has been exceeded.
sv: Du kan inte rösta eftersom kvoten har överskridits.

en: You cannot see results before voting.
sv: Du kan inte se resultat innan du röstat.

en: You cannot vote because this poll has not started yet.
sv: Du kan inte rösta eftersom denna omröstning inte har börjat än.

en: You cannot vote because this poll has been completed.
sv: Du kan inte rösta eftersom denna omröstning har avslutats.

en: You cannot vote because this poll is not available in your region.
sv: Du kan inte rösta eftersom denna omröstning inte är tillgänglig i din region.

en: You cannot vote because you have insufficient rights.
sv: Du kan inte rösta eftersom du har otillräckliga rättigheter.

en: You cannot vote because you are a guest, please <a href="%s">sign in</a> or <a href="%s">register</a>.
sv: Du kan inte rösta eftersom du är anonym, vänligen <a href="%s">logga in</a> eller <a href="%s">registrera dig</a>.

en: Other
sv: Annat

en: Polls
sv: Omröstingar

en: Add New
sv: Lägg till ny

en: Add New Poll
sv: Lägg till ny omröstning

en: Edit Poll
sv: Redigera omröstning

en: New Poll
sv: Ny omröstning

en: All Polls
sv: Alla omröstningar

en: View Poll
sv: Visa omröstning

en: Search Polls
sv: Sök omröstningar

en: No polls found
sv: Inga omröstningar funna

en: No polls found in Trash
sv: Inga omröstningar funna i papperskorgen

en: poll
sv: omröstning

en: polls
sv: omröstningar

en: Poll updated. <a href="%s">View poll</a>
sv: Omröstning uppdaterad. <a href="%s">Visa omröstning</a>

en: Custom field updated.
sv: Anpassat fält uppdaterat.

en: Custom field deleted.
sv: Anpassat fält raderat.

en: Poll updated.
sv: Omröstning uppdaterad.

en: Poll restored to revision from %s
sv: Omröstning återställd till revision från %s

en: Poll published. <a href="%s">View poll</a>
sv: Omröstning publicerad. <a href="%s">Visa omröstning</a>

en: Poll saved.
sv: Omröstning sparad.

en: Poll submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview poll</a>
sv: Omröstningen inskickad. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska omröstning</a>

en: Poll scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview poll</a>
sv: Omröstningen planerad till: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska omröstning</a>

en: M j, Y @ G:i
sv: j M Y @ H:i

en: Poll draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview poll</a>
sv: Utkastet för omröstningen uppdaterades. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska omröstning</a>

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Vote
sv: Rösta

en: Back
sv: Tillbaka

en: Proceed
sv: Fortsätt

en: %s Vote | %s Votes
sv[0]: %s röst
sv[1]: %s röster

en: %label% field does not contain a valid email.
sv: Fältet %label% innehåller inte en giltig e-postadress.

en: %label% field is required.
sv: Fältet %label% är tvingande.

en: %label% field does not contain a valid value.
sv: Fältet %label% innehåller inte ett giltigt värde.

en: %label% field does not support multiple values.
sv: Fältet %label% stöder inte flera värden.

en: %label% has been used before.
sv: %label% har använts tidigare.

en: %label% field is not valid.
sv: Fältet %label% är ogiltigt.

en: You cannot vote because %s field is not allowed.
sv: Du kan inte rösta eftersom fältet %s inte tillåts.

en: Poll - TotalPoll
sv: Omröstning - TotalPoll

en: Poll widget
sv: Omröstnings-widget

en: Title:
sv: Titel:

en: Latest Poll - TotalPoll
sv: Senaste omröstning - TotalPoll

en: Random Poll - TotalPoll
sv: Slumpmässig omröstning - TotalPoll
