WP Rocket - en to tr_TR translation catalogue (65 entries)

en: Support
tr_TR: Destek

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Clear this cache
tr_TR: Bu önbelleği temizle

en: FAQ's Table of Content
tr_TR: SSS'ın İçerik Listesi

en: Warning:
tr_TR: Uyarı:

en: Download options
tr_TR: Seçenekleri indir

en: Add URL
tr_TR: URL Ekle

en: All files
tr_TR: Tüm dosyalar

en: Images
tr_TR: Resimler

en: Add CNAME
tr_TR: CNAME ekle

en: Watch the video
tr_TR: Videoyu izle

en: Basic options
tr_TR: Temel seçenekler

en: Advanced options
tr_TR: İleri seçenekler

en: White Label
tr_TR: Beyaz Etiket

en: Tools
tr_TR: Araçlar

en: Tutorials
tr_TR: Öğretici Kaynaklar

en: FAQ
tr_TR: S.S.S.

en: License
tr_TR: Lisans

en: Settings imported and saved.
tr_TR: Ayarlar ithal edildi ve saklandı.

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar saklandı.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
tr_TR: İthal dosyanızı yükleyebilmeden önce şu hataları gidermeniz gerekiyor:

en: Choose a file from your computer:
tr_TR: Bilgisayarınızdan bir dosya seç:

en: Maximum size: %s
tr_TR: Azami boyut: %s

en: Upload file and import settings
tr_TR: Dosya yükle ve ayarları ithal et

en: Clear cache
tr_TR: Önbelleği temizle

en: <b>JS</b> files to be included in the footer during the minification process:
tr_TR: Küçültme işlemi esnasında dipnotta kapsanan <b>JS</b> dosyaları:

en: Empty the field to remove it.
tr_TR: Kaldırmak için alanı boş bırak.

en: You must specify the complete URL of the files.
tr_TR: Dosyaların tam URL'lerini belirtmeniz gerekiyor.

en: <b>JS</b> files with deferred loading:
tr_TR: Gecikmeli yüklemeli <b>JS</b> dosyaları:

en: License validation
tr_TR: Lisans doğrulaması

en: API Key
tr_TR: API Anahtarı

en: E-mail Address
tr_TR: E-posta Adresi

en: Concatenating files can cause display errors.
tr_TR: Dosyaları birleştirme görüntüleme hatalarına sebep olabilir.

en: Unit of time
tr_TR: Zaman birimi

en: second(s)
tr_TR: saniye

en: minute(s)
tr_TR: dakika

en: hour(s)
tr_TR: saat

en: day(s)
tr_TR: gün

en: Specify 0 for unlimited lifetime.
tr_TR: Sınırsız ömür için 0 girin.

en: Content Delivery Network options
tr_TR: İçerik Dağıtım Ağı seçenekleri

en: Enable Content Delivery Network.
tr_TR: İçerik Dağıtım Ağını devreye al.

en: Clear the cache for the whole site.
tr_TR: Tüm sitenin önbelleğini temizle.

en: Preload cache
tr_TR: Önbelleği önyükle

en: Allows you to request a bot crawl to preload the cache (homepage and its internal links).
tr_TR: Önbelleği (anasayfa ve dahili bağlantıları) önyükleme için bir bot emeklemesi talep etmenize izin verir.

en: Settings Exporter
tr_TR: Ayar İhraç Edicisi

en: Settings Importer
tr_TR: Ayar İthal Edicisi

en: CSS and JavaScript minification
tr_TR: CSS ve JavaScript küçültme

en: Preloading DNS queries
tr_TR: DNS sorguları önbellekleme

en: Plugin Name:
tr_TR: Eklenti Adı:

en: Plugin URI:
tr_TR: Eklenti URI'si:

en: Description:
tr_TR: Açıklama:

en: Author:
tr_TR: Yazar:

en: Author URI:
tr_TR: Yazar URI'si:

en: Reset White Label values to default
tr_TR: Beyaz Etiketli değerleri varsayılanlarına döndür

en: <strong>Warning:</strong> This message will popup again and its content may be updated when saving the options
tr_TR: <strong>Uyarı:</strong> Bu mesaj yeniden çıkar ve seçenekleri saklayınca içeriği değişebilir

en: Key: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>
tr_TR: Anahtar: <code>%s</code><br />Eposta: <i>%s</i>

en: All languages
tr_TR: Tüm diller

en: Clear this post
tr_TR: Bu gönderiyi temizle

en: Purge this URL
tr_TR: Bu URL'yi yoket

en: %s clear
tr_TR: %s temiz

en: Your license is not valid.
tr_TR: Lisansınız geçerli değil.

en: You cannot add more websites. Upgrade your account.
tr_TR: Daha fazla websitesi ekleyemezsiniz. Hesabınızı yükseltin.

en: This website is not allowed.
tr_TR: Bu websitesi izinli değil.

en: This license key is not accepted.
tr_TR: Bu lisans anahtarı kabul edilmedi.

note: Description of the plugin/theme
en: The best WordPress performance plugin.
tr_TR: En iyi WordPress performans eklentisi.
