WP Rocket - en to sv_SE translation catalogue (216 entries)

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Clear this cache
sv_SE: Radera denna cache

en: %s Update Rollback
sv_SE: %s Uppdatera återställning

en: FAQ's Table of Content
sv_SE: Frågor och svar, innehållsförteckning

en: Warning:
sv_SE: Varning:

en: Download options
sv_SE: Nerladdnings alternativ

en: <b>JS</b> files with Deferred Loading JavaScript
sv_SE: <b>JS</b> filer med senarelagd laddning av Javascript

en: Wait until this file is loaded?
sv_SE: Vänta tills filen är laddad?

en: Add URL
sv_SE: Ange URL

en: Replace site's hostname with:
sv_SE: Byt domänens värdnamn med:

en: reserved for
sv_SE: reserverad för

en: All files
sv_SE: Alla filer

en: Images
sv_SE: Bilder

en: Add CNAME
sv_SE: Ange CNAME

en: Watch the video
sv_SE: Titta på videon

en: Basic options
sv_SE: Grundläggande alternativ

en: Advanced options
sv_SE: Avancerade alternativ

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Tutorials
sv_SE: Instruktioner

en: FAQ
sv_SE: Frågor och svar

en: License
sv_SE: Licens

en: Settings imported and saved.
sv_SE: Inställningar importerade och sparade.

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningar sparade.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
sv_SE: Innan du kan ladda upp din importfil, måste du åtgärda följande fel:

en: Choose a file from your computer:
sv_SE: Välj en fil från din dator:

en: Maximum size: %s
sv_SE: Maximal storlek: %s

en: Upload file and import settings
sv_SE: Ladda upp fil och importera inställningar

en: In case of any display errors we recommend following our documentation:
sv_SE: Vid eventuella visningsfel rekommenderar vi vår dokumentation:

en: You can also <a href="%s">contact our support</a> if you need help implementing that.
sv_SE: Du kan också <a href="%s"> kontakta vår support</a> om du behöver hjälp att ordna detta.

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: CloudFlare Settings
sv_SE: CloudFlare inställningar

en: Click "Save Changes" to activate the Cloudflare tab.
sv_SE: Klicka på "Spara ändringar" för att aktivera CloudFlare-fliken.

en: Transmitting across the galaxy...
sv_SE: Sänder över galaxen...

en: Unable to transmit
sv_SE: Det går inte att överföra

en: It seems that communications with Mission Control are temporarily down....please submit a support ticket while our Rocket Scientists fix the issue.
sv_SE: Det verkar som om kommunikation med markkontrollen är tillfälligt nere .... skicka ett supportärende medan våra raketforskare åtgärdar problemet.

en: Get help from a rocket scientist
sv_SE: Få hjälp från en raketforskare

en: Last steps before contacting us
sv_SE: Sista stegen innan du kontaktar oss

en: You have to read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and to agree to send informations relative to your website to submit a support ticket.
sv_SE: Du måste läsa <a href="%s" target="_blank">dokumentationen </a>och godkänna att relevant information om din webbplats skickas, för att supportärendet ska skapas.

en: Transmission Received!
sv_SE: Överföring av data mottagen!

en: We've received your ticket and will reply back within a few hours!
sv_SE: Vi har fått din supportförfrågan och kommer att svara inom några timmar!

en: We answer every ticket so check your spam if you don't hear from us.
sv_SE: Vi besvarar varje supportärende så kontrollera din skräppost om du inte hör något från oss.

en: Oh dear, someone's been naughty...
sv_SE: Åh kära , någon har varit stygg ...

en: Well, well, looks like you've got yourself a "nulled" version! We don't provide support to hackers or pirates, so you will need a valid license to proceed.
sv_SE: Ser man på, det ser ut som du har en "nulled" version ! Vi ger inte support till hackare eller pirater, så du behöver en giltig licens för att fortsätta.

en: Click below to buy a license with a 20% discount automatically applied.
sv_SE: Klicka nedan för att köpa en licens med 20 % rabatt. Rabatten dras av automatiskt.

en: Buy It Now!
sv_SE: Köp den nu!

en: Uh-oh, you're out of fuel!
sv_SE: Åh nej, du har slut på bränsle!

en: To keep your Rocket running with access to support, <strong>you'll need to renew your license</strong>.
sv_SE: För att få support på WP Rocket,<strong> måste du förnya din licens</strong>.

en: Click below to renew with a <strong>discount of 50%</strong> automatically applied!
sv_SE: Klicka nedan för att förnya med en <strong>rabatt på 50 % </strong>  som tillämpas automatiskt!

en: I re-synchronize now!
sv_SE: Jag återsynkroniserar nu!

en: Yes, I'm sure!
sv_SE: Ja, jag är säker!

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Clear cache
sv_SE: Radera cache

en: Cache Options
sv_SE: Cache alternativ

en: Activate these options on this post:
sv_SE: Aktivera följande alternativ för detta inlägg:

en: Images LazyLoad
sv_SE: Bilder LazyLoad

en: Iframes & Videos LazyLoad
sv_SE: Iframes och Videos LazyLoad

en: HTML Minification
sv_SE: HTML minifiering

en: CSS Minification
sv_SE: CSS  minifiering

en: JS Minification
sv_SE: JS minifiering

en: Activate first the %s option.
sv_SE: Aktivera först %s alternativet.

en: <strong>Note:</strong> These options aren't applied if you added this post in the "Never cache the following pages" option.
sv_SE: <strong>Obs!</strong> De här alternativen tillämpas inte om du lagt till inlägget i "cacha aldrig följande sidor" alternativet.

en: Prefetch DNS requests:
sv_SE: Prefetch DNS förfrågningar:

en: DNS prefetching is a way for browsers to anticipate the DNS resolution of external domains from your site.
sv_SE: DNS prefetching är ett sätt för webbläsare att förutse DNS upplösning på externa domäner från din webbplats.

en: This mechanism reduces the latency of some external files.
sv_SE: Denna funktion minskar latensen i vissa externa filer.

en: To learn more about this option and how to use it correctly, we advise you to watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
sv_SE: Om du vill veta mer om detta alternativ och hur man använder det på rätt sätt, råder vi dig att titta på följande video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.

en: <strong>Note:</strong> Enter the domain names without their protocol, for example: <code>//ajax.googleapis.com</code> without <code>http:</code> (one per line).
sv_SE: <strong>Obs</strong> Ange domännamn utan deras protokoll, till exempel: <code>//ajax.googleapis.com</code> utan <code>http:</code> (en per rad).

en: Empty the cache of the following pages when updating a post:
sv_SE: Töm cachen av följande sidor när du uppdaterar ett inlägg:

en: Enter the URL of additionnal pages to purge when updating a post (one per line).
sv_SE: Ange webbadressen till fler sidor för att rensa vid uppdatering ett inlägg (en per rad).

en: You can use regular expressions (regex).
sv_SE: Du kan använda reguljära uttryck (regex).

en: <strong>Note:</strong> When you update a post or when a comment is posted, the homepage, categories and tags associated with this post are automatically removed from the cache and then recreated by our bot.
sv_SE: <strong>Obs!</strong> När du uppdaterar ett inlägg eller när en kommentar postas, så kommer hemsidan, kategorier och taggar kopplade till detta automatiskt tas bort från cachen och sedan återskapas på nytt av vår robot.

en: Never cache the following pages:
sv_SE: Cacha aldrig följande sidor:

en: Enter the URL of pages to reject (one per line).
sv_SE: Skriv in webbadressen till sidor att avvisa (en per rad).

en: <strong>Note:</strong> The cart and checkout pages are auto-excluded from the cache for WooCommerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.
sv_SE: <strong>Obs!:</strong> Varukorgen och kassasidor är automatiskt uteslutna från cachen för WooCommerce, Easy Digital hämtning, iThemes Exchange, Jigoshop och WP-Shop.

en: Don't cache pages that use the following cookies:
sv_SE: Cacha inte sidor som använder följande cookies:

en: List the names of the cookies (one per line).
sv_SE: Lista namnen på de cookies (en per rad).

en: Cache pages that use the following query strings (GET parameters):
sv_SE: Cacha sidor som använder följande query strings (GET parametrar):

en: List of query strings which can be cached (one per line).
sv_SE: Lista över query strings som kan cachas (en per rad).

en: Never send cache pages for these user agents:
sv_SE: Skicka aldrig cachade sidor för dessa user agents

en: Enter the user agents name to reject (one per line).
sv_SE: Ange user agents namn att avvisa (en per rad).

en: Reducing the number of minified files in one file on:
sv_SE: Minska antalet minifierade filer i en fil på:

en: CSS Files minification
sv_SE: CSS-fils minifiering

en: JS Files minification
sv_SE: JS-fils minifiering

en: <strong>Note:</strong> We combine the minified files in little groups <strong>to ensure the best compatibility and better performance</strong>.
sv_SE: <strong> Obs! </strong> Vi kombinerar de minifierade filerna i små grupper <strong>för att säkerställa bästa kompatibilitet och bättre prestanda</strong>.

en: However <strong>you can force the minification to create only 1 file</strong> by activating this option.
sv_SE: Men <strong>du kan forcera minifieringen att skapa endast 1 fil</strong> genom att aktivera det här alternativet.

en: But it's not recommended to do that because <strong>you won't take advantage of the parallelization of the download</strong>: it's faster to download 4 files in parallel rather than one big file.
sv_SE: Men det är inte rekommenderat att göra det eftersom <strong>du kommer inte dra nytta av parallellisering av nedladdningen</strong>: det är snabbare att ladda ner 4 filer parallellt snarare än en stor fil.

en: Depending to your server configuration, these options can break your website. If you have any issues, you must deactivate it!
sv_SE: Beroende på din serverkonfigurationen, kan dessa alternativ orsaka problem på din webbplats. Om du har några problem, måste du inaktivera de!

en: <b>CSS</b> files to exclude from minification:
sv_SE: <b>CSS</b> filer som ej ska ingå i minifieringen:

en: Enter the URL of <b>CSS</b> files to reject (one per line).
sv_SE: Ange webbadressen för <b>CSS</b> filer att avvisa (en per rad).

en: <b>JS</b> files to exclude from minification:
sv_SE: <b>JS</b> filer att undanta från minifiering:

en: Enter the URL of <b>JS</b> files to reject (one per line).
sv_SE: Ange webbadressen för <b>JS</b> filer att avvisa (en per rad).

en: <b>JS</b> files to be included in the footer during the minification process:
sv_SE: <b>JS</b> -filer som ska ingå i sidfoten under minifieringsprocessen:

en: Empty the field to remove it.
sv_SE: Töm fältet för att ta bort den.

en: You must specify the complete URL of the files.
sv_SE: Du måste ange den fullständiga webbadressen till filerna.

en: <b>JS</b> files with deferred loading:
sv_SE: <b>JS</b> filer med senarelagd laddning:

en: You can add JavaScript files that will be loaded asynchronously at the same time as the page loads.
sv_SE: Du kan lägga till JavaScript-filer som ska laddas asynkront samtidigt som sidan laddas.

en: License validation
sv_SE: Licens validering

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Please enter the API key obtained after your purchase.
sv_SE: Ange API-nyckel som erhålls efter ditt köp.

en: E-mail Address
sv_SE: E-post adress

en: The one used for the purchase, in your support account.
sv_SE: Den som användes för inköpet, i ert supportkonto .

en: Lazyload on images
sv_SE: LazyLoad på bilder

en: Lazyload on iframes and videos
sv_SE: Lazyload på iframes och videos

en: LazyLoad displays images, iframes and videos on a page only when they are visible to the user.
sv_SE: LazyLoad visar bilder, iframes och videor på en sida endast när de är synliga för användaren.

en: This mechanism reduces the number of HTTP requests and improves the loading time.
sv_SE: Denna funktion minskar antalet HTTP-förfrågningar och förbättrar laddningstiden.

en: Files optimisation:<br/><span class="description">(Minification & Concatenation)</span>
sv_SE: Filoptimering:<br/><span class="description">(Minifiering & Sammanlänkning)</span>

en: HTML Files minification
sv_SE: HTML-fils minifiering

en: Google Fonts minification
sv_SE: Google Fonts minifiering

en: Minification removes any spaces and comments present in the CSS and JavaScript files.
sv_SE: Minifiering tar bort alla mellanslag och kommentarer som finns i CSS och JavaScript-filer.

en: This mechanism reduces the weight of each file and allows a faster reading of browsers and search engines.
sv_SE: Denna funktion minskar storleken på varje fil och möjliggör en snabbare läsning av webbläsare och sökmotorer.

en: Concatenation combines all CSS and JavaScript files.
sv_SE: Sammanfogning kombinerar alla CSS och JavaScript-filer.

en: Concatenating files can cause display errors.
sv_SE: Sammanfogade filer kan orsaka visnings-fel.

en: In case of any errors we recommend you to turn off this option or watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
sv_SE: Vid eventuella fel rekommenderar vi att du stänger av det här alternativet eller tittar på följande video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.

en: Mobile cache:
sv_SE: Mobil cache:

en: Enable caching for mobile devices.
sv_SE: Aktivera cachelagring för mobila enheter.

en: Logged in user cache:
sv_SE: Inloggad användar-cache:

en: Enable caching for logged in users.
sv_SE: Aktivera cachelagring för inloggade användare.

en: Enable caching for pages with SSL protocol (<code>https://</code>).
sv_SE: Aktivera caching för sidor med SSL protokoll (<code>https://</code>).

en: Clear Cache Lifespan
sv_SE: Rensa cachens utgångstid:

en: Unit of time
sv_SE: Tidsenhet

en: second(s)
sv_SE: sekund(er)

en: minute(s)
sv_SE: minut(er)

en: hour(s)
sv_SE: timme(ar)

en: day(s)
sv_SE: dag(ar)

en: By default, cache lifespan is 24 hours. This means that once created, the cache files are automatically removed after 24 hours before being recreated.
sv_SE: Som standard är cachens utgångstid 24 timmar. Detta innebär att när den har skapats, är cache-filerna automatiskt rensade efter 24 timmar innan de återskapas.

en: This can be useful if you display your latest tweets or rss feeds in your sidebar, for example.
sv_SE: Detta kan vara användbart om du visar dina senaste tweets eller rss -flöden i sidomenyn, till exempel.

en: Specify 0 for unlimited lifetime.
sv_SE: Ange 0 för obegränsad livslängd.

en: Content Delivery Network options
sv_SE: Content Delivery Network alternativ

en: Enable CloudFlare settings tab.
sv_SE: Aktivera CloudFlare-fliken Inställningar.

en: This option allows you to configure some CloudFlare settings like development mode, purge cache and a recommended configuration.
sv_SE: Detta alternativ låter dig konfigurera vissa CloudFlare-inställningar i "Tillfälligt underhåll"-läget, rensning cache och en rekommenderad konfiguration.

en: <strong>Note:</strong> If you are using CloudFlare, configure the options in the CloudFlare tab. The CDN settings below <strong>do not apply</strong> to CloudFlare.
sv_SE: <strong>Obs!:</strong> Om du använder CloudFlare, konfigurera alternativen i fliken CloudFlare. CDN inställningarna nedan <strong>använd inte</strong> till CloudFlare.

en: Enable Content Delivery Network.
sv_SE: Aktivera Content Delivery Network.

en: CDN function replaces all URLs of your static files and media (CSS, JS, Images) with the url entered below. This way all your content will be copied to a dedicated hosting or a CDN system <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank">maxCDN</a>.
sv_SE: CDN -funktion ersätter alla webbadresser i dina statiska filer och media (CSS, JS, Images) med webbadressen som anges nedan. På så sätt kommer allt innehåll att kopieras till en dedikerad hosting eller ett CDN-system <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank">maxCDN</a>.

en: Disable CDN on HTTPS pages.
sv_SE: Inaktivera CDN på HTTPS sidor.

en: Rejected files:
sv_SE: Avvisade filerna:

en: Specify the URL files that should not use the CDN. (one per line).
sv_SE: Ange URL-filer som inte ska använda CDN. ( en per rad ).

en: CloudFlare Account Email
sv_SE: CloudFlare Epost-konto

en: Domain
sv_SE: Domän

en: Development Mode
sv_SE: Utvecklingsläge

en: Off
sv_SE: Av

en: On
sv_SE: På

en: Auto enable the optimal CloudFlare settings (props WP Rocket)
sv_SE: Auto aktiverar optimala CloudFlare-inställningar (enligt WP Rocket)

en: No
sv_SE: Nej

en: Yes
sv_SE: Ja

en: We select the best CloudFlare configuration for speed, performance grade and compatibility.
sv_SE: Vi väljer den bästa CloudFlare-konfigurationen för hastighet, prestanda-kvalitet och kompatibilitet.

en: Immediately purge cached resources for your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
sv_SE: Rensa omedelbart cachade resurser för din webbplats. <a href="%s" target="_blank"> Läs mer </a>

en: Summary
sv_SE: Summering

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Please let us know how we will recognize the issue or can reproduce the issue. What is supposed to happen, and what is actually happening instead?
sv_SE: Berätta för oss hur vi kan upptäcka problemet och/eller hur vi kan återskapa problemet. Vad är tänkt att ske, och vad som faktiskt händer i stället?

en: e.g. At the bottom of the post there are related posts which are supposed to have thumbnails, but no thumbnails are displaying.
sv_SE: t.ex. längst ner i inlägget finns relaterade inlägg som är tänkta att ha miniatyrer, men inga miniatyr visas.

en: I've read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>, and I agree to allow WP Rocket to automatically detect my WordPress version and list of enabled plugins when I submit this form.
sv_SE: Jag har läst <a href="%s" target="_blank">dokumentationen</a>, och godkänner att WP Rocket automatiskt får upptäcka min Wordpress version och lista med aktiverade plugins när jag skickar formuläret.

en: Submit the ticket
sv_SE: Skicka supportbegäran

en: Beta Tester
sv_SE: Beta-test.

en: Yes I do!
sv_SE: Ja, jag vill testa!

en: Check it to participate in the WP Rocket Beta Program and get earlier access to new versions, thanks in advance.
sv_SE: Markera för att delta i WP Rocket Beta Program och få tidigare tillgång till nya versioner, tack på förhand.

en: Clear the cache for the whole site.
sv_SE: Rensa cachen för hela webbplatsen.

en: Preload cache
sv_SE: Förladda cache

en: Settings Exporter
sv_SE: Inställningar Exportera

en: Settings Importer
sv_SE: Inställningar Importera

en: Please backup your settings before, use the "Download options" button above.
sv_SE: Säkerhetskopiera dina inställningar innan, använd knappen "Ladda ner alternativ" ovan.

en: Update Rollback
sv_SE: Uppdatera återställning

en: Reinstall v%s
sv_SE: Ominstallation v%s

en: Is the version %s causing you some issues? You can ask for a rollback and reinstall the last version you used before.
sv_SE: Orsakar version %s dig några problem? Du kan göra en återställning och installera den senaste versionen som du använt tidigare.

en: This video gives some explanations about our two crawler robots. They generate several cache files in a few seconds.
sv_SE: Denna video ger några förklaringar om våra två sökroboater. De genererar flera cache-filer på ett par sekunder.

en: CSS and JavaScript minification
sv_SE: CSS och JavaScript minifieringar

en: This video gives some explanations about how to use the advanced processes of minification and concatenation of CSS and JavaScript files.
sv_SE: Denna video ger några förklaringar om hur man använder de avancerade processerna, minifiering och sammanfogning av CSS och JavaScript-filer.

en: Preloading DNS queries
sv_SE: Förladda DNS-queries

en: This video helps to easily understand the advanced option of "Preloading DNS queries" and the use of the filter <code>rocket_dns_prefetch</code>.
sv_SE: Denna video hjälper dig att enkelt förstå det avancerade alternativet "förladdning DNS-förfrågningar" och användningen av filtret <code>rocket_dns_prefetch</code>.

en: How to use the White Label functionality?
sv_SE: Hur kan man använda White Label funktionen?

en: This video helps to set up a White Label version of WP Rocket.
sv_SE: Denna video visar hur man skapar en White Label version av WP Rocket.

en: How to use the CDN functionality?
sv_SE: Hur använder man CDN funktionen?

en: This video helps to understand what is the CDN functionality included since WP Rocket 2.1.
sv_SE: Denna video hjälper till att förstå vad som är CDN funktionaliteten som ingår sedan WP Rocket 2.1.

en: How to use the CDN API?
sv_SE: Hur använder man CDN API?

en: This video helps to set up the two functions <code>get_rocket_cdn_url()</code> and <code>rocket_cdn_url()</code>.
sv_SE: Denna video hjälper till att ställa in de två funktionerna <code>get_rocket_cdn_url()</code> och <code>rocket_cdn_url()</code>.

en: Plugin Name:
sv_SE: Tilläggs-namn:

en: Plugin URI:
sv_SE: Tillägg URL:

en: Description:
sv_SE: Beskrivning:

en: Author:
sv_SE: Författare:

en: Author URI:
sv_SE: Författare URL:

en: Reset White Label values to default
sv_SE: Återställ White Label värderna till standard

en: If you change anything, the tutorial + FAQ + Support tabs will be hidden.
sv_SE: Om du ändrar något, handledningen + Frågor och svar + support-flikarna kommer att döljas.

en: <b>%s</b> can not be deactivated because of <code>%s</code>.
sv_SE: <b>%s</b> kan inte avaktiveras på grund av <code>%s</code>.

en: This constant is still defined in <code>wp-config.php</code> file and its value must be set to <code>false</code>.
sv_SE: Denna konstant definieras fortfarande i <code>wp-config.php</code> filen och dess värde måste ställas in på <code>false</code>.

en: Maybe we do not have the writing permissions for <code>%s</code>.
sv_SE: Vi kanske inte har skrivbehörighet för <code>%s</code>.

en: Please give us permissions or resolve the problem yourself. Then retry deactivation.
sv_SE: Vänligen ge oss tillstånd eller lös problemet själv . Försök sen med avaktivering.

en: This file is not writable and we can not remove these directives.
sv_SE: Filen är inte skrivbar och vi kan inte ta bort dessa direktiv.

en: Maybe we do not have writing permissions for <code>%s</code>.
sv_SE: Vi kanske inte har skrivrättigheter för <code>%s</code>.

en: You can still force the deactivation by clicking here.
sv_SE: Du kan fortfarande tvinga avaktivering genom att klicka här.

en: <b>%s</b>: One or more extensions have been enabled or disabled, do not forget to clear the cache if necessary.
sv_SE: <b>%s</b>: Ett eller flera tillägg har aktiveras eller inaktiveras, glöm inte att rensa cachen om det behövs .

en: <b>%s</b>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
sv_SE: <b>%s</b>: Följande tillägg är inte kompatibla med detta tillägg och kan orsaka oväntade resultat:

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: <b>%s</b>: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. Please go to <a href="%s">Permalink</a> to configure it.
sv_SE: <b>%s</b>: En anpassad permalänkstruktur krävs för pluginet för att fungera korrekt. Gå till<a href="%s">Permalänkar</a> för att konfigurera den.

en: <b>%s</b>: It seems we don't have <a href="%s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>wp-config.php</code> file or the value of the constant <code>WP_CACHE</code> is set to <code>false</code>
sv_SE: <b>%s</b>: Det verkar som vi inte har <a href="%s" target="_blank">skrivrättigheter</a> på <code>wp-config.php</code> fil eller så är värdet på konstanten <code>WP_CACHE</code> inställt på <code>false</code>

en: To fix this you have to set writing permissions for <code>wp-config.php</code> and then save the settings again.
sv_SE: För att åtgärda detta måste du ange skrivbehörighet för <code>wp-config.php</code> och sedan spara inställningarna igen.

en: If the message persists, you have to put the following code in your <code>wp-config.php</code> file so that it works correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
sv_SE: Om meddelandet kvarstår, måste du placera följande kod i <code>wp-config.php</code> fil så att den fungerar på rätt sätt . Klicka på fältet och tryck Ctrl-A för att markera alla.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>%2$s</code> file, <b>%3$s</b> could do this automatically. This is not the case, here is the code you should add in your <code>%2$s</code> file for <b>%3$s</b> to work properly.
sv_SE: Om du hade <a href="%1$s" target="_blank">skrivbehörighet</a> på <code>%2$s</code> fil, <b>%3$s</b> kunde göra detta automatiskt. Detta är inte fallet, här är den kod som du ska lägga in i din <code>%2$s</code> fil för <b>%3$s</b> att fungera korrekt.

en: It seems that the <code>%s</code> file is not ours. Save the settings, we will automatically recreate the correct one. If it's still not working, please delete it and save again.
sv_SE: Det verkar som om <code>%s</code> filen inte är vår. Spara inställningarna,  vi  kommer automatiskt att återskapa den rätta. Om det fortfarande inte fungerar, vänligen ta bort den och spara igen.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>.htaccess</code> file, <b>%2$s</b> could do this automatically. This is not the case, so here are the rewrite rules you have to put in your <code>.htaccess</code> file for <b>%2$s</b> to work correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
sv_SE: Om du hade<a href="%1$s" target="_blank"> skrivbehörighet</a> på <code>.htaccess</code> filen, <b>%2$s</b> kan göra detta automatiskt . Detta är inte fallet, så här är omskrivningsreglerna som du måste lägga till i din <code>.htaccess</code> fil för  <b>%2$s</b> ska fungera korrekt . Klicka på fältet och tryck Ctrl-A för att markera alla .

en: <strong>Warning:</strong> This message will popup again and its content may be updated when saving the options
sv_SE: <strong>Varning:</strong>  Detta meddelande kommer att visas igen och dess innehåll kan uppdateras när du väljer spara-alternativet.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> domain configuration folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.<br/>When the problem is solved, thank you to save the %3$s options to generate the configuration file.
sv_SE: Var försiktig, du har inte <a href="%1$s" target="_blank">skrivbehörighet </a> på <b>%3$s</b>domän mapp-konfiguration (<code>%2$s</code>).  För att <b>%3$s</b> ska fungera korrekt, ange CHMOD <code> 755</code> eller <code>775</code> eller <code>777</code> för denna mapp. <br/>När problemet är löst, kom ihåg att spara %3$s alternativet för att generera konfigurationsfilen.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> cache folder (<code>%2$s</code>). For <b>%3$s</b> works properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
sv_SE: Var försiktig , du har inte <a href="%1$s" target="_blank">skrivbehörighet</a> på <b>%3$s</b> cachemappen (<code>%2$s</code>). För att<b>%3$s</b> ska fungera korrekt, vänligen ange CHMOD <code>755</code> eller <code>775</code> eller<code>777</code> för mappen.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> minified cache folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
sv_SE: Var försiktig, du har inte <a href="%1$s" target="_blank">skrivbehörighet</a>på<b>%3$s</b> mappen minifierad cache (<code>%2$s</code>). För att <b>%3$s</b> ska fungera korrekt, vänligen ange CHMOD <code>755</code> eller <code>775</code> eller<code>777</code> här mappen.

en: Thank you. Your license has been successfully validated!
sv_SE: Tack. Din licens har framgångsrikt validerats!

en: Key: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>
sv_SE: Licens: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
sv_SE: Ett oväntat fel inträffade. Något kan vara fel med WP - Rocket.me eller denna &#8217;s konfiguration. Om du fortfarande har problem kan du prova <a href="%s">support forum</a>.

en: All languages
sv_SE: Alla språk

en: Clear this post
sv_SE: Rensa det här inlägget

en: Purge this URL
sv_SE: Rensa webbadressen

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: %s clear
sv_SE: %s klart

en: Last step before enjoying the high performances of our plugin, please <a href="%s">Enter you API key</a> here.
sv_SE: Sista steget innan du kan njuta av den höga prestandan med vårt tillägg, är att <a href="%s">Mata in din API-nyckel</a> här.

en: Your license is not valid.
sv_SE: Din licens är inte giltig.

en: You cannot add more websites. Upgrade your account.
sv_SE: Du kan inte lägga till fler webbplatser. Uppgradera ditt konto.

en: This website is not allowed.
sv_SE: Denna webbplats är inte tillåten.

en: This license key is not accepted.
sv_SE: Denna licensnyckel accepteras inte.

note: Description of the plugin/theme
en: The best WordPress performance plugin.
sv_SE: Det bästa Wordpress cache-programmet.
