WP Rocket - en to sr translation catalogue (319 entries)

en: Jetpack XML Sitemaps
sr: JetPack XML mape sajta

en: Preload the sitemap from the %s plugin
sr: Preload mape sajte %s dodatka

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
sr: Mi automatski detektujemo mapu sajta kreiranu od strande %s dodatka. Možete da izaberete opcije za preload.

en: Yoast SEO XML sitemap
sr: Yoast SEO XML mapa sajta

en: Support
sr: Podrška

en: Docs
sr: Dokumentacija

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Clear this cache
sr: Očisti ovu keš memoriju

en: %s Update Rollback
sr: %s Vraćanje Ažuriranja

en: FAQ's Table of Content
sr: Sadržaj Često Postavljanih Pitanja (FAQ)

en: Save and optimize
sr: Snimi i optimizuj

en: Optimize
sr: Optimizuj

en: Warning:
sr: Upozorenje:

en: Download options
sr: Opcije download-a

en: <b>JS</b> files with Deferred Loading JavaScript
sr: <b>JS</b> datoteke s Odloženim Učitavanjem JavaScript-a

en: Wait until this file is loaded?
sr: Pričekati dok se ova datoteka ne učita?

en: Add URL
sr: Dodaj URL

en: Replace site's hostname with:
sr: Zamenite hostname naziv stranice sa:

en: reserved for
sr: rezervisano za

en: All files
sr: Sve datoteke

en: Images
sr: Slike

en: Add CNAME
sr: Dodaj CNAME

en: Watch the video
sr: Pogledajte video

en: Basic options
sr: Osnovne opcije

en: Advanced options
sr: Napredne opcije

en: Database
sr: Baza podataka

en: Tools
sr: Alati

en: Tutorials
sr: Uputstva

en: FAQ
sr: Česta pitanja

en: License
sr: Licenca

en: The following options help you optimize your database.
sr: Sledeće opcije Vam pomažu prilikom optimizacije baze podataka.

en: Before you do any optimization, please backup your database first because any cleanup done is irreversible!
sr: Pre nego izvršite bilo koju optimizaciju, molimo vas da uradite bekap baze. Nije moguće povratiti izgubljene podatke nakon ovog procesa!

en: The following options are for hosting with Varnish cache system.
sr: Naredne opcije su za hosting naloge sa Varnish sistemom keširanja.

en: If you don’t know if Varnish is installed on your server, you can ignore these settings.
sr: Ukoliko ne znate da li je Varnish instaliran na vašem serveru, možete da ignorišete ova podešavanja.

en: Settings imported and saved.
sr: Podešavanja su uvezena i snimljena.

en: Settings saved.
sr: Podešavanja snimljena.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
sr: Pre nego što možete otpremiti svoju datoteku za uvoz, trebate popraviti sledeću grešku:

en: Choose a file from your computer:
sr: Odaberite datoteku s vašeg računara:

en: Maximum size: %s
sr: Maksimalna veličina: %s

en: Upload file and import settings
sr: Upload datoteke i uvoz podešavanja

en: In case of any display errors we recommend to disable the option.
sr: U slučaju pojave grešaka ne ekranu, savetujemo vam da iskjučite ovu opciju.

en: In case of any display errors we recommend following our documentation:
sr: U slučaju javljanja greške, preporučujemo da pogledate dokumentaciju:

en: You can also <a href="%s">contact our support</a> if you need help implementing that.
sr: Takođe možete <a href="%s">da kontaktirate podršku</a> ukoliko Vam je potrebna pomoć u implementaciji.

en: Are you sure?
sr: Da li ste sigurni?

en: All fields are required!
sr: Sva polja su obavezna!

en: CloudFlare Settings
sr: CloudFlare Podešavanja

en: Click "Save Changes" to activate the Cloudflare tab.
sr: Kliknite na "Snimi Podešavanja" kako biste aktivirali CloudFlare tablicu.

en: Transmitting across the galaxy...
sr: Vožnja kroz galaksiju...

en: Unable to transmit
sr: Prenos nije moguć

en: It seems that communications with Mission Control are temporarily down....please submit a support ticket while our Rocket Scientists fix the issue.
sr: Izgleda da komunikacija sa Kontrolom Leta privremeno nije moguća. Molimo vas da otvorite novi tiket u centru za podršku dok naši naučnici ne poprave kvar.

en: Get help from a rocket scientist
sr: Potražite pomoć naših naučnika

en: Last steps before contacting us
sr: Poslednji korak pre nego što nas kontaktirate

en: You have to read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and to agree to send informations relative to your website to submit a support ticket.
sr: Morate da pročitajte  <a href="%s" target="_blank">dokumentaciju</a> i prihvatite da pošaljete informacije vezane za vaš veb sajt kako biste mogli da pošaljete tiket.

en: Transmission Received!
sr: Prenos prihvaćen!

en: We've received your ticket and will reply back within a few hours!
sr: Primili smo Vaš tiket, odgovorićemo Vam u narednih nekoliko sati!

en: We answer every ticket so check your spam if you don't hear from us.
sr: Mi odgovaramo na svaki tiket, proverite Spam folder ukoliko Vam nije stigao odgovor.

en: Oh dear, someone's been naughty...
sr: Neko je bio nevaljao? :D

en: Well, well, looks like you've got yourself a "nulled" version! We don't provide support to hackers or pirates, so you will need a valid license to proceed.
sr: Opa, izgleda da posedujete "nulled" - piratsku verziju! Ne pružamo podršku hakerima ili piratima, tako da Vam je potrebna validna licenca za sledeći korak.

en: Click below to buy a license with a 20% discount automatically applied.
sr: Kliknite ispod da kupite licencu sa 20% popusta koji se automatski uračunava.

en: Buy It Now!
sr: Kupi sada!

en: Uh-oh, you're out of fuel!
sr: Uh-oh, ostali ste bez goriva!

en: To keep your Rocket running with access to support, <strong>you'll need to renew your license</strong>.
sr: Kako biste nastavili da koristite WP Rocket sa pristupom panelu za podršku, <strong>morate da obnovite Vašu licencu</strong>.

en: Click below to renew with a <strong>discount of 50%</strong> automatically applied!
sr: Kliknite ispod da obnovite licencu sa <strong>50% popusta</strong> koji se automatski uračunava!

en: I re-synchronize now!
sr: Re-sinhronizacija

en: Yes, I'm sure!
sr: Da, siguran/na sam!

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Clear cache
sr: Očisti keš memoriju

en: Cache Options
sr: Opcije keširanja

en: Never cache this page
sr: Ne keširaj ovu stranu

en: Activate these options on this post:
sr: Aktiviraj sledeće opcije na ovom postu:

en: Images LazyLoad
sr: LazyLoad Fotografija

en: Iframes & Videos LazyLoad
sr: Iframe i Video LazyLoad

en: HTML Minification
sr: HTML Minifikacija

en: CSS Minification
sr: CSS Minifikacija

en: JS Minification
sr: JS Minifikacija

en: Activate first the %s option.
sr: Prvo aktiviraj %s opciju.

en: <strong>Note:</strong> These options aren't applied if you added this post in the "Never cache the following pages" option.
sr: <strong>Napomena:</strong>Ove opcije se ne primenjuju ako ste dodali ovaj post u "Nikada ne keširaj sledeće stranice" opciju.

en: Prefetch DNS requests:
sr: Pretpreuzmi DNS zahteve:

en: DNS prefetching is a way for browsers to anticipate the DNS resolution of external domains from your site.
sr: DNS prepreuzimanje je način da pretraživači predvide DNS rezoluciju spoljnih domena sa vaše stranice.

en: This mechanism reduces the latency of some external files.
sr: Ovaj mehanizam smanjuje latenciju nekih spoljnih datoteka.

en: To learn more about this option and how to use it correctly, we advise you to watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
sr: Da biste saznali više o ovoj opciji i kako je koristiti ispravno, savetujemo vam da pogledate sledeći video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$S</a>.

en: <strong>Note:</strong> Enter the domain names without their protocol, for example: <code>//ajax.googleapis.com</code> without <code>http:</code> (one per line).
sr: <strong> Napomena: </strong> Unesite imena domena bez njihovih protokola, na primer: <code>//ajax.googleapis.com</code> bez <code>http: </code> (jedan po redu).

en: Empty the cache of the following pages when updating a post:
sr: Ispraznite keš sledećih stranica pri ažuriranju posta:

en: Enter the URL of additionnal pages to purge when updating a post (one per line).
sr: Unesite URL dodatnih stranica da se očiste prilikom ažuriranja posta (jedan po redu).

en: You can use regular expressions (regex).
sr: Možete koristiti uobičajene izraze (regex).

en: <strong>Note:</strong> When you update a post or when a comment is posted, the homepage, categories and tags associated with this post are automatically removed from the cache and then recreated by our bot.
sr: <strong> Napomena: </strong> Kada ažurirate post ili kada je komentar objavljen, na početnoj stranici, kategorije i oznake povezane s ovim postom se automatski uklanjaju iz keš-a, a zatim se ponovno kreiraju pomoću našeg bota.

en: Never cache the following pages:
sr: Nikad ne keširaj sledeće stranice:

en: Enter the URL of pages to reject (one per line).
sr: Unesite URL stranice koju treba odbaciti (jedna po redu).

en: <strong>Note:</strong> The cart and checkout pages are auto-excluded from the cache for WooCommerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.
sr: <strong>Napomena:</strong> Stranice "Korpa" i  "Plaćanje" su automatski isključene iz keša za WooCommerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.

en: Don't cache pages that use the following cookies:
sr: Ne keširaj stranice koje koriste sledeće kolačiće:

en: List the names of the cookies (one per line).
sr: Popis imena kolačića (jedan po redu).

en: Cache pages that use the following query strings (GET parameters):
sr: Keširaj stranice koje koriste sledeće query stringove (GET parameters):

en: List of query strings which can be cached (one per line).
sr: Popis query stringova koji se mogu keširati (jedan po redu).

en: Never send cache pages for these user agents:
sr: Nikad ne šalji keširane strane za ove user-agent-e:

en: Enter the user agents name to reject (one per line).
sr: Upišite ime user-agent-a za odbacivanje (jedan po redu).

en: Reducing the number of minified files in one file on:
sr: Umanjivanje broja minimiziranih fajlova u jedan faj:

en: CSS Files minification
sr: Minifikacija CSS datoteka

en: JS Files minification
sr: Minifikacija JF datoteka

en: <strong>Note:</strong> We combine the minified files in little groups <strong>to ensure the best compatibility and better performance</strong>.
sr: <strong>Napomena:</strong> Mi kombinujemo minimizirane fajlove u male grupe <strong>kako bismo osigurali najbolju kompatibilnost i performanse</strong>.

en: However <strong>you can force the minification to create only 1 file</strong> by activating this option.
sr: Ipak <strong>možete da prisilite minifikaciju da kreira samo 1 fajl</strong> aktivacijom ove opcije.

en: But it's not recommended to do that because <strong>you won't take advantage of the parallelization of the download</strong>: it's faster to download 4 files in parallel rather than one big file.
sr: Ali to nije preporučljivo da radite jer <strong>nećete koristiti prednosti paralelizovanog download-a</strong>: mnogo brže se skidaju 4 fajla paralelno nego jedan veliki fajl.

en: Depending to your server configuration, these options can break your website. If you have any issues, you must deactivate it!
sr: U zavisnosti od konfiguracije servera, ove opcije mogu da izazovi greške na Vašem sajtu. Ukoliko uočite problem, morate da ih isključite!

en: <b>CSS</b> files to exclude from minification:
sr: <b>CSS<b> datoteke za isključivanje iz minifikacije:

en: Enter the URL of <b>CSS</b> files to reject (one per line).
sr: Unesite URL <b> CSS </b> datoteke za odbacivanje (jedan po redu).

en: <b>JS</b> files to exclude from minification:
sr: <b>JS</b> datoteke za isključivanje iz minifikacije:

en: Enter the URL of <b>JS</b> files to reject (one per line).
sr: Unesite URL <b>JS</b> datoteke za odbacivanje (jedan po redu).

en: <b>JS</b> files to be included in the footer during the minification process:
sr: <b>JS</b> datoteke koje će biti uključene u podnožju tokom procesa minifikacije:

en: Empty the field to remove it.
sr: Ispraznite polje kako bi ga uklonili.

en: You must specify the complete URL of the files.
sr: Morate navesti potpuni URL datoteke.

en: <b>JS</b> files with deferred loading:
sr: <b>JS</b> datoteke s odloženim učitavanjem:

en: You can add JavaScript files that will be loaded asynchronously at the same time as the page loads.
sr: Možete dodati JavaScript datoteke koje će biti učitane asinhrono u isto vreme kada se i stranica učitava.

en: You must specify the complete URL of the original files. Do NOT add URLs of minified files generated by WP Rocket.
sr: Morate da navedete kompletan URL originalnih fajlova. Ne dodajte URL kompresovanih fajlova napravljenih od strane WP Rocket-a.

en: License validation
sr: Provera licence

en: API Key
sr: API ključ

en: Please enter the API key obtained after your purchase.
sr: Molimo unesite API ključ dobijen nakon kupovine.

en: E-mail Address
sr: E-mail adresa

en: The one used for the purchase, in your support account.
sr: Onaj korišten za kupovinu, na vašem nalogu za podršku.

en: Lazyload:
sr: Odloženo učitavanje:

en: Lazyload on images
sr: LayzLoad na slikama

en: Iframes & Videos
sr: Iframe i Video

en: Lazyload on iframes and videos
sr: LazyLoad na iframei video elementima

en: LazyLoad displays images, iframes and videos on a page only when they are visible to the user.
sr: LazyLoad prikazuje slike, iframe i video elemente na strani tek kada postanu vidljivi korisniku.

en: This mechanism reduces the number of HTTP requests and improves the loading time.
sr: Ovaj mehanizam smanjuje broj HTTP zahteva i poboljšava vreme učitavanja.

en: Files optimisation:<br/><span class="description">(Minification & Concatenation)</span>
sr: Optimizacija datoteka: <br/><span class = "description"> (minifikacija & konkatenacija) </span>

en: HTML Files minification
sr: Minifikacija HTML datoteka

en: Google Fonts minification
sr: Minifikacija Google fontova

en: Minification removes any spaces and comments present in the CSS and JavaScript files.
sr: Minifikacija uklanja sve prostore i komentare prisutne u CSS i JavaScript datotekama.

en: This mechanism reduces the weight of each file and allows a faster reading of browsers and search engines.
sr: Ovaj mehanizam smanjuje veličinu svake datoteke i omogućuje brže čitanje na pregledačima i alatima za pretragu.

en: Concatenation combines all CSS and JavaScript files.
sr: Konkatenacija kombinuje sve CSS i JavaScript datoteke.

en: Concatenating files can cause display errors.
sr: Konkatenacija datoteka može uzrokovati probleme u prikazu stranice.

en: In case of any errors we recommend you to turn off this option or watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
sr: U slučaju bilo kakve greške preporučujemo da isključite opciju ili da pogledate sedeći video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.

en: Mobile cache:
sr: Keš za mobilne uređaje:

en: Enable caching for mobile devices.
sr: Omogućite keširanje na mobilnim uređajima.

en: Create a caching file for mobile visitors.
sr: Kreiraj keširanu verziju za mobilne uređaje.

en: Are you using a dedicated mobile theme or <code>wp_is_mobile()</code>? If so, you should activate this option to serve a specific caching file for your mobile visitors.
sr: Da li koristite posebnu mobilnu temu ili <code>wp_is_mobile()</code> funkciju? Ukoliko je tako, trebalo bi da aktivirate ovu opciju kako biste kreirali posebnu verziju keša za mobilne uređaje.

en: If you are using one of these plugins, you must activate this option: %l
sr: Ukoliko koristite jedan od ovih dodataka, morate da aktivirate ovu opciju: %l

en: Feeds cache:
sr: Keširanje feed-ova:

en: Enable caching for WordPress feeds.
sr: Uključi keširanje za WordPress feed-ove.

en: Logged in user cache:
sr: Keš za ulogovane korisnike:

en: Enable caching for logged in users.
sr: Omogući keš za ulogovane korisnike.

en: SSL cache:
sr: SSL keš:

en: Enable caching for pages with SSL protocol (<code>https://</code>).
sr: Omogući keširanje za stranice sa SSL protokolom (<code>https://</code>).

en: Replace emojis with default WordPress smileys.
sr: Zameni emojis ikonice podrazumevanim WordPress smajlijima.

en: <strong>Note:</strong> By activating this option, you will reduce the number of external HTTP requests.
sr: <strong>Napomena:</strong> Aktivirajući ovu opciju, redukovaćete broj eksternih HTTP zahteva.

en: Clear Cache Lifespan
sr: Trajanje čišćenja keš memorije

en: Unit of time
sr: Jedinica vremena

en: second(s)
sr: sekunda(e)

en: minute(s)
sr: minut(a)

en: hour(s)
sr: sat(i)

en: day(s)
sr: dan(a)

en: By default, cache lifespan is 24 hours. This means that once created, the cache files are automatically removed after 24 hours before being recreated.
sr: Po default-u vek trajanja keš-a je 24 sata. Ovo znači da kada je jednom stvorena, keširana verzija datoteke automatski se uklanja nakon 24 sata pre nego što se ponovno kreira.

en: This can be useful if you display your latest tweets or rss feeds in your sidebar, for example.
sr: Ovo može biti korisno ako prikazujete najnovije tweet-ove ili RSS feed-ove u sidebar-u, na primer.

en: Specify 0 for unlimited lifetime.
sr: Navedite 0 za neograničen vek trajanja.

en: Content Delivery Network options
sr: CDN opcije

en: Enable CloudFlare settings tab.
sr: Omogući tablicu CloudFlare podešavanja.

en: This option allows you to configure some CloudFlare settings like development mode, purge cache and a recommended configuration.
sr: Ova opcija Vam omogućava da konfigurišete neka CloudFlare podešavanja, poput razvojnog moda, brisanja keš memorije i preporučenih postavki.

en: <strong>Note:</strong> If you are using CloudFlare, configure the options in the CloudFlare tab. The CDN settings below <strong>do not apply</strong> to CloudFlare.
sr: <strong>Važno:</strong> Ukoliko koristite CloudFlare, konfigurišite podešavanja u CloudFlare tablici. CDN podešavanja ispod <strong>ne obuhvataju</strong> CloudFlare.

en: Enable Content Delivery Network.
sr: Omogućite CDN

en: CDN function replaces all URLs of your static files and media (CSS, JS, Images) with the url entered below. This way all your content will be copied to a dedicated hosting or a CDN system <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank">maxCDN</a>.
sr: CDN funkcija zamenjuje sve URL-ove vaših statičkih datoteka i medija (CSS, JS, slika) s ovim dole unesenim URL-om . Na taj način Vaš sadržaji će biti kopiran na prilagođeni hosting ili CDN sistem <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank"> maxCDN </a>.

en: Disable CDN on HTTPS pages.
sr: Onemogući CDN na HTTPS stranama.

en: Rejected files:
sr: Odbijeni fajlovi:

en: Specify the URL files that should not use the CDN. (one per line).
sr: Navedite URL datoteke koje ne bi trebalo da koriste CDN. (jedan po liniji).

en: CloudFlare Account Email
sr: Email adresa CloudFlare naloga

en: <strong>Note:</strong> Where do I find my CloudFlare API key? <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
sr: <strong>Napomena:</strong> Gde da pronađem CloudFlare API ključ? <a href="%s" target="_blank">Saznajte više</a>

en: Domain
sr: Domen

en: Development Mode
sr: Razvojni mod

en: Off
sr: Isključeno

en: On
sr: Uključeno

en: Temporarily enter development mode on your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
sr: Privremeno uključite razvojni mod na Vašem sajtu. <a href="%s" target="_blank">Saznajte više</a>

en: Auto enable the optimal CloudFlare settings
sr: Automatski uključi idealna CloudFlare podešavanja

en: Auto enable the optimal CloudFlare settings (props WP Rocket)
sr: Automatski uključi optimalna podešavanja CloudFlare-a (po WP Rocket-u)

en: No
sr: Ne

en: Yes
sr: Da

en: We select the best CloudFlare configuration for speed, performance grade and compatibility.
sr: Mi biramo najbolja podešavanja CloudFlare-a po pitanju brzine, performansi i kompatibilnosti.

en: HTTPS Protocol Rewrite
sr: Rewrite HTTPS Protokola

en: Rewrite all images, stylesheets and scripts from using either %1$s or %2$s to using just %3$s to support %4$s.
sr: Prepiši -rewrite- sve slike, stilove i skripte od korišćenja bilo %1$s ili %2$s do korišćenja samo %3$s ili podrške %4$s.

en: Immediately purge cached resources for your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
sr: Odmah očisti keširane resurse svog sajta. <a href="%s" target="_blank"> Saznajte više</a>

en: Database Optimization
sr: Optimizacija baze podataka

en: Posts cleanup:
sr: Čišćenje članka:

en: Revisions
sr: Revizije

en: Cleanup revisions
sr: Očisti revizije

en: %d revision in your database. | %d revisions in your database.
sr[0]: %d revizija u vašoj bazi podataka.
sr[1]: %d revizije u vašoj bazi podataka.
sr[2]: %d revizija u vašoj bazi podataka.

en: Auto Drafts
sr: Auto Nacrti

en: Cleanup auto drafts
sr: Očisti automatske nacrte

en: %d draft in your database. | %d drafts in your database.
sr[0]: %d nacrt u vašoj bazi podataka.
sr[1]: %d nacrta u vašoj bazi podataka.
sr[2]: %d nacrta u vašoj bazi podataka.

en: Trashed posts
sr: Članci u arhivi

en: Cleanup trashed posts
sr: Očisti arhivirane članke

en: %d trashed post in your database. | %d trashed posts in your database.
sr[0]: %d arhiviran članak u vašoj bazi podataka.
sr[1]: %d arhivirana članka u vašoj bazi podataka.
sr[2]: %d arhiviranih članaka u vašoj bazi podataka.

en: Comments cleanup:
sr: Čišćenje komentara:

en: Spam comments
sr: Spam komentari

en: Cleanup spam comments
sr: Čišćenje spam komentara

en: %d spam comment in your database. | %d spam comments in your database.
sr[0]: %d spam komentar u vašoj bazi podataka.
sr[1]: %d spam komentara u vašoj bazi podataka.
sr[2]: %d spam komentara u vašoj bazi podataka.

en: Trashed comments
sr: Arhivirani komentari

en: Cleanup trashed comments
sr: Čišćenje arhiviranih komentara

en: %d trashed comment in your database. | %d trashed comments in your database.
sr[0]: %d arhiviran komentar u vašoj bazi podataka.
sr[1]: %d arhivirana komentara u vašoj bazi podataka.
sr[2]: %d arhiviranih komentara u vašoj bazi podataka.

en: Transients cleanup:
sr: Čišćenje tranzijenata:

en: Expired transients
sr: Istekli tranzijenti

en: Cleanup expired transients
sr: Čišćenje isteklih tranzijenata

en: %d expired transient in your database. | %d expired transients in your database.
sr[0]: %d istekao tranzijent u vašoj bazi podataka.
sr[1]: %d isteklih tranzijenata u vašoj bazi podataka.
sr[2]: %d isteklih tranzijenata u vašoj bazi podataka.

en: All transients
sr: Svi tranzijenti

en: Cleanup all transients
sr: Očisti sve tranzijente

en: %d transient in your database. | %d transients in your database.
sr[0]: %d tranzijent u vašoj bazi podataka.
sr[1]: %d tranzijenta u vašoj bazi podataka.
sr[2]: %d tranzijenata u vašoj bazi podataka.

en: Database cleanup:
sr: Čišćenje base podataka:

en: Optimize tables
sr: Optimizuj tabele

en: Optimize database tables
sr: Optimizuj tabele baze podataka

en: %d table to optimize in your database. | %d tables to optimize in your database.
sr[0]: %d tabela za optimizaciju u vašoj bazi podataka.
sr[1]: %d tabele za optimizaciju u vašoj bazi podataka.
sr[2]: %d tabela za optimizaciju u vašoj bazi podataka.

en: Automatic cleanup:
sr: Automatsko čišćenje:

en: Schedule automatic cleanup
sr: Raspored automatskog čišćenja

en: Schedule an automatic cleanup of the database
sr: Podesi raspored automatskog čišćenja baze podataka

en: Frequency
sr: Učestalost

en: Frequency for the automatic cleanup
sr: Učestalost automatskog čišćenja

en: Daily
sr: Dnevno

en: Weekly
sr: Nedeljno

en: Monthly
sr: Mesečno

en: Run cleanup:
sr: Pokreni čišćenje:

en: If you made any change to the settings, use the save and optimize button
sr: Ukoliko napravite bilo kakve izmene u podešavanjima, koristite Snimi i Optimizuj dugmiće

en: Preload options
sr: Opcije za preload

en: Activate preload bot:
sr: Aktiviraj Preloader bota:

en: Manual
sr: Ručno

en: Activate manual preload (from admin bar or Tools tab of WP Rocket)
sr: Aktiviraj ručni preload (iz admin bara ili Alati taba WP Rocket podešavanja)

en: Automatic
sr: Automatsko

en: Activate automatic preload after partial cache clearing
sr: Aktiviraj automatski preload nakon delimičnog čišćenja keša

en: WP Rocket uses a bot to preload your content and create the cached files. You can deactivate it if you need to.
sr: WP Rocket koristi bot-a za preload vašeg sadržaja koji kreira keširane fajlove. Možete da ga deaktivirate ukoliko je potrebno.

en: Manual preload is launched from the admin bar menu or from the Tools tab of WP Rocket.
sr: Ručni preload je pokrenut iz admin bar menija ili iz Alati taba u WP Rocket podešavanjima.

en: Automatic preload is launched after you add/update content on your website.
sr: Automatski preload je pokrenut nakon dodavanja/ažuriranja sadržaja vašeg sajta.

en: You can read our documentation to learn more about it: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded</a>
sr: Možete da pročitate našu dokumentaciju za više detalja: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded</a>

en: Activate the sitemap preloading
sr: Aktiviraj preload mape sajta

en: Activate sitemap preloading
sr: Aktiviraj preload mape sajta

en: The sitemap preloading can be launched from the admin bar menu or the Tools tab of WP Rocket. It will also automatically run when the lifespan of the Clear Cache Lifespan option expires.
sr: Preload mape sajta se pokreće iz admin bar menija ili iz Alati taba u WP Rocket podešavanjima. On će takođe biti pokrenut automatski kada istekne podešeno vreme trajanja keša.

en: Sitemap preloading:
sr: Preload mape sajta:

en: URL crawl interval:
sr: Interval posećivanja URL-a:

en: Interval between each URL crawl
sr: Interval između posete URL-a

en: You can use this option to change the interval between each URL crawl.
sr: Možete da koristite ovu opciju da promenite interval između svake posete od strane našeg robota.

en: Depending on your server, it might be necessary to set a higher value to prevent any overload. Default is 500ms.
sr: U zavisnosti od podešavanja servera, možda će postojati potreba da se podesi veća vrednost radi sprečavanja preopterećenja. Podrazumevana vrednost je 500ms.

en: XML sitemaps to use for preloading:
sr: Koristi sledeće XML mape sajta za preload:

en: Sitemap files to use for preloading
sr: Sitemap fajlovi za preload

en: The sitemap files to use for preloading the cache
sr: Sitemap fajlovi za preload keša

en: Enter the URL of the XML sitemap files (one per line).
sr: Unesite URL XML mape sajta (jedna po redu).

en: Summary
sr: Rezime

en: Description
sr: Opis

en: Please provide the specific url(s) where we can see each issue. e.g. the gallery doesn't work on this page: example.com/gallery-page
sr: Molimo vas da dostavite specifične URL adrese gde možemo da vidimo problem. Npr. Galerija ne radi na sledećoj strani: primer.com/galerija

en: Please let us know how we will recognize the issue or can reproduce the issue. What is supposed to happen, and what is actually happening instead?
sr: Molimo navedite kako problem može da se uoči ili prikaže. Šta se očekuje na strani, a šta se zapravo dešava.

en: e.g. At the bottom of the post there are related posts which are supposed to have thumbnails, but no thumbnails are displaying.
sr: Na primer - Na dnu teksta postoji sekcija "Poveyani tekstovi" koja bi trebala da prikaže sličice, ali se one ne prikazuju.

en: I've read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>, and I agree to allow WP Rocket to automatically detect my WordPress version and list of enabled plugins when I submit this form.
sr: Pročitao/la sam <a href="%s" target="_blank">dokumentaciju</a>, i  dozvoljavam WP Rocket-u da automatski detektuje verziju WordPress-a i listu aktivnih dodataka nakon otvaranja tiketa.

en: Submit the ticket
sr: Pošalji tiket

en: Yes I do!
sr: Da, hoću!

en: Check it to participate in the WP Rocket Beta Program and get earlier access to new versions, thanks in advance.
sr: Označite da biste učestvovaliu u WP Rocket beta programu i dobili što pre pristup novim verzijama, hvala unapred.

en: Clear the cache for the whole site.
sr: Ukloni keš sa celog sajta.

en: Preload cache
sr: Preloading keš-a

en: Allows you to request a bot crawl to preload the cache (homepage and its internal links) and/or to preload the cache using an XML sitemap.
sr: Dozvoljava vam da zatražite aktivnost našeg robota za preload stranica radi kreiranja keša (početna i povezani linkovi) i/ili preload keša koristeću XML mapu sajta.

en: Purge OPcache
sr: Očisti OPcache

en: Settings Exporter
sr: Eksport podešavanja

en: Settings Importer
sr: Uvoz podešavanja

en: Please backup your settings before, use the "Download options" button above.
sr: Molimo uradite backup vaših podešavanja, koristite "Preuzimanje opcija" dugme iznad.

en: Update Rollback
sr: Ažuriranje za vraćanje

en: Reinstall v%s
sr: Ponovo instalirajte v%s

en: Is the version %s causing you some issues? You can ask for a rollback and reinstall the last version you used before.
sr: Uzrokuje li vam verzija %s određene probleme? Možete tražiti povratak na staro i ponovo instalirati poslednju verziju koju ste prethodno koristili.

en: This video gives some explanations about our two crawler robots. They generate several cache files in a few seconds.
sr: Ovaj video daje neka objašnjenja u vezi naša dva robota. Oni stvaraju nekoliko cache datoteka u nekoliko sekundi.

en: CSS and JavaScript minification
sr: CSS i JavaScript minifikacija

en: This video gives some explanations about how to use the advanced processes of minification and concatenation of CSS and JavaScript files.
sr: Ovaj video daje neka objašnjenja o tome kako koristiti napredne procese minifikacije i povezivanje CSS i JavaScript datoteka.

en: Preloading DNS queries
sr: Preloding DNS upita

en: This video helps to easily understand the advanced option of "Preloading DNS queries" and the use of the filter <code>rocket_dns_prefetch</code>.
sr: Ovaj video će vam pomoći da lakše shvatite napredne opcije "Preloding DNS upita" i upotrebu filtera <code>rocket_dns_prefetch</code>.

en: How to use the White Label functionality?
sr: Kako koristiti funkcionalnosti White Label?

en: This video helps to set up a White Label version of WP Rocket.
sr: Ovaj video pomaže u postavljanju White Label verzije WP Rocket.

en: How to use the CDN functionality?
sr: Kako koristiti funkcionalnosti CDN-a?

en: This video helps to understand what is the CDN functionality included since WP Rocket 2.1.
sr: Ovaj video će vam pomoći da shvatite koje su funkcionalnost CDN uključene od WP Rocket 2.1.

en: How to use the CDN API?
sr: Kako koristiti CDN API?

en: This video helps to set up the two functions <code>get_rocket_cdn_url()</code> and <code>rocket_cdn_url()</code>.
sr: Ovaj video pomaže da postavite dve funkcije <code> get_rocket_cdn_url () </code> i <code>rocket_cdn_url ()</code>.

en: Varnish Caching Purge
sr: Očisti Varnish keš

en: Enable the Varnish caching auto-purge.
sr: Uključi automatsko brisanje Varnish keša.

en: The Varnish cache will be purged each time WP Rocket cache needs to be cleared to avoid conflict.
sr: Varnish keš će biti obrisan u isto vreme kada i WP Rocket kako bi se izbegli konflikti.

en: <strong>Note:</strong> If your server is using %sVarnish%s, you must activate this option.
sr: <strong>Napomena:</strong> Ukoliko vaš server koristi %sVarnish%s, morate da aktivirate ovu opciju.

en: Plugin Name:
sr: Ime dodatka:

en: Plugin URI:
sr: URL dodatka:

en: Description:
sr: Opis:

en: Author:
sr: Autor:

en: Author URI:
sr: URL autora:

en: Reset White Label values to default
sr: Vratite vrednosti White Label na podrazumevane vrednosti

en: If you change anything, the tutorial + FAQ + Support tabs will be hidden.
sr: Ako nešto promenite, tutorijal + FAQ + Podrška će biti sakriveni.

en: <b>%s</b> can not be deactivated because of <code>%s</code>.
sr: <b>%s</b> se ne može deaktivirati zbog <code>%s</code>.

en: This constant is still defined in <code>wp-config.php</code> file and its value must be set to <code>false</code>.
sr: Konstanta je još uvek definisana u <code>wp-config.php</code> datoteci, a njegova vrednost mora biti postavljena na <code>false</code>.

en: Maybe we do not have the writing permissions for <code>%s</code>.
sr: Možda nemamo dozvolu pisanja za <code>%s</code>.

en: Please give us permissions or resolve the problem yourself. Then retry deactivation.
sr: Molimo da nam date dozvole ili rešite problem sami. Zatim ponovno pokušajte deaktivaciju.

en: This file is not writable and we can not remove these directives.
sr: Na ovoj datoteci se ne može pisati, a mi ne možemo ukloniti ove smernice.

en: Maybe we do not have writing permissions for <code>%s</code>.
sr: Možda nemamo dozvolu za pisanje za <code>%s</code>.

en: You can still force the deactivation by clicking here.
sr: Još uvek možete izvršiti prisilno deaktiviranje klikom ovde.

en: <b>%s</b>: One or more extensions have been enabled or disabled, do not forget to clear the cache if necessary.
sr: <b>%s</b>: Jedan ili više dodataka je omogućeno ili onemogućeno, ne zaboravite da očistite keš memoriju ako je to potrebno.

en: <b>%s</b>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
sr: <b>%s </b>: Sledeći dodaci nisu kompatibilni s ovim pluginom i to može izazvati neočekivane rezultate:

en: Deactivate
sr: Deaktiviraj

en: <b>%s</b>: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. Please go to <a href="%s">Permalink</a> to configure it.
sr: <b>% s </b>: potrebno je prilagoditi permalink strukturu da bi dodatak radio ispravno. Molimo idite na <a href="%s"> Permalink</a> da ga konfigurišete.

en: <b>%s</b>: It seems we don't have <a href="%s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>wp-config.php</code> file or the value of the constant <code>WP_CACHE</code> is set to <code>false</code>
sr: <b>% s </b>: Čini se da mi nemamo <a href="%s" target="_blank"> dozvolu za pisanje</a> na <code>wp-config.php </code> datoteci ili je vrednost konstante <code> WP_CACHE </code> postavljena na <code> false</code>

en: To fix this you have to set writing permissions for <code>wp-config.php</code> and then save the settings again.
sr: Da bi ovo popravili treba da postavite dozvolu za pisanje <code>wp-config.php</code> i onda ponovno snimiti podešavanja.

en: If the message persists, you have to put the following code in your <code>wp-config.php</code> file so that it works correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
sr: Ako ova poruka već postoji, morate staviti sledeći kod u <code>wp-config.php</code> datoteku da bi radila ispravno. Kliknite na polje i onda pritisnite Ctrl-A da odaberete kompletan sadržaj.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>%2$s</code> file, <b>%3$s</b> could do this automatically. This is not the case, here is the code you should add in your <code>%2$s</code> file for <b>%3$s</b> to work properly.
sr: Ako imate <a href="%1$s" target="_blank">dozvole za pisanje</a>za<code>%2$s</code> datoteku, <b>%3$s</b> bi ovo mogla učiniti automatski. To nije slučaj, ovde je kod koji bi trebali dodati u vašu <code>%2$s </code> datoteku da <b>%3$s</b> bi radila ispravno.

en: It seems that the <code>%s</code> file is not ours. Save the settings, we will automatically recreate the correct one. If it's still not working, please delete it and save again.
sr: Čini se da <code>%s</code> datoteka nije naša. Snimite podešavanja, automatski ćemo rekreirati ispravan. Ako to još uvek ne radi, molimo vas da ga izbrišete i ponovo snimite.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>.htaccess</code> file, <b>%2$s</b> could do this automatically. This is not the case, so here are the rewrite rules you have to put in your <code>.htaccess</code> file for <b>%2$s</b> to work correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
sr: Ako imate <a href="%1$s" target="_blank"> dozvolu pisanja </a> na <code> .htaccess </code> datoteku, <b>%2$s </b> bi mogao to učiniti automatski. To ovde nije slučaj, pa dole imate rewrite pravila koja morate staviti u svoju <code>.htaccess</code> datoteku da <b>%2$s</b> ispravno radi. Kliknite na polje i pritisnite Ctrl-A za odabir teksta.

en: <strong>Warning:</strong> This message will popup again and its content may be updated when saving the options
sr: <strong> Upozorenje: </strong> Ova poruka će se opet pojaviti i njen sadržaj može biti ažuriran prilikom snimanja opcija

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> domain configuration folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.<br/>When the problem is solved, thank you to save the %3$s options to generate the configuration file.
sr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja </a> na <b>%3$s</b> konfiguracijski folder domena (<code>%2$s</code>). Da bi <b>%3$s</b>ispravno radila, podesite CHMOD na <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> za ovu mapu.<br/>Kad se problem reši, molimo vas snimite %3$s opcije da bi generisali konfiguracijsku datoteku.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> cache folder (<code>%2$s</code>). For <b>%3$s</b> works properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
sr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja</a> na <b>%3$s</b>cache mapu (<code>%2$s</code>). Da bi <b>%3$s</b>ispravno radila, molimo podesite CHMOD na <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> na ovoj mapi.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> minified cache folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
sr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja </a> na <b>%3$s</b> minimizovanu keš mapu (<code>%2$s</code>). Da bi <b>%3$s</b>ispravno radila, molimo podesite CHMOD na <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> na ovoj mapi.

en: Thank you. Your license has been successfully validated!
sr: Hvala vam. Vaša licenca je uspešno provjerena - validirana!

en: Key: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>
sr: Ključ: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>

en: Activate Imagify
sr: Aktiviraj Imagify

en: Install Imagify for Free
sr: Besplatno instaliraj Imagify

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without loosing quality with Imagify.
sr: Ubrzajte vaš sajt i pojačajte SEO tako što ćete umanjiti veličinu vaših slika bez gubljenja na kvalitetu pomoću Imagify servisa.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
sr: Došlo je do neočekivane greške. Nešto nije u redu s WP-Rocket.me ili konfiguracijom servera. Ako i dalje imate problema, posetite <a href="%s">forum podrške</a>.

en: All languages
sr: Svi jezici

en: Clear this post
sr: Poništite ovaj članak

en: Purge this URL
sr: Očistite ovaj URL

en: Clear CloudFlare cache
sr: Očisti CloudFlare keš

en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: %s clear
sr: %s očišćeno

en: Last step before enjoying the high performances of our plugin, please <a href="%s">Enter you API key</a> here.
sr: Poslednji korak pre uživanja u rezultatima ubrzanja našeg plugina, <a href="%s"> Unesite vaš API ključ </a> ovdje.

en: Your license is not valid.
sr: Vaša licenca nije validna.

en: You cannot add more websites. Upgrade your account.
sr: Ne možete dodati više web stranica. Nadogradite svoj nalog.

en: This website is not allowed.
sr: Ova web stranica nije dozvoljena.

en: This license key is not accepted.
sr: Ovaj licencni ključ nije prihvaćen.

en: Every %d Minutes
sr: Svakih %d minuta

note: Description of the plugin/theme
en: The best WordPress performance plugin.
sr: Najbolji WordPress plugin za ubrzavanje sajtova.
