TotalPoll - en to ro_RO translation catalogue (226 entries)

en: "Date";"Time";"Status";"Choice";"IP";"User Agent";"Extra"
ro_RO: "Data";"Timp";"Statut";"Opțiune";"IP";"User Agent";"Extra"

en: %s Vote | %s Votes
ro_RO[0]: %s vot
ro_RO[1]: %s voturi
ro_RO[2]: %s voturi
ro_RO[3]: %s voturi
ro_RO[4]: %s voturi

en: A question
ro_RO: O întrebare

en: About
ro_RO: Despre

en: About TotalPoll
ro_RO: Despre TotalPoll

en: Accepted
ro_RO: Acceptat

en: Activate
ro_RO: Activează

en: Active
ro_RO: Activ

en: Add New
ro_RO: Adaugă unul nou

en: Add New Poll
ro_RO: Adaugă sondaj nou

en: Addon install failed.
ro_RO: Instalarea addon-ului a eșuat.

en: Addon installed successfully.
ro_RO: Addon instalat cu succes.

en: Addon zip file
ro_RO: Fișierul addon în format zip

en: Addons
ro_RO: Addon-uri

en: Addons Manager
ro_RO: Manager addon-uri.

en: All Polls
ro_RO: Toate sondajele

en: All polls are compatible with the current version!
ro_RO: Toate sondajele sunt compatibile cu versiunea curentă!

en: Animation Easing
ro_RO: Animaţie

en: Animation duration (ms)
ro_RO: Durata animație (ms)

en: Are you sure?
ro_RO: Ești sigur?

en: Ascending
ro_RO: Crescător

en: Author
ro_RO: Autor

en: Available Addons
ro_RO: Addon-uri disponibile

en: Available Templates
ro_RO: Șabloane disponibile

en: Available installed addons
ro_RO: Addon-uri instalate disponibile

en: Available installed templates
ro_RO: Șabloane disponibile instalate

en: Available templates
ro_RO: Șabloane disponibile

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Background
ro_RO: Fundal

en: Backup current polls.
ro_RO: Fă backup la sondajele actuale.

en: Bar color
ro_RO: Bara de culori

en: Below
ro_RO: Sub

en: Border color
ro_RO: Culoare contur

en: Border radius (px)
ro_RO: Raza conturului (px)

en: Both
ro_RO: Ambele

en: Browse polls
ro_RO: Răsfoiește sondajele

en: Buttons
ro_RO: Butoane

en: Changes has been saved.
ro_RO: Modificările au fost salvate.

en: Chart Animation
ro_RO: Animaţie diagramă

en: Chart Colors
ro_RO: Culori diagrame

en: Chart Type
ro_RO: Tipul de diagramă

en: Charts
ro_RO: Diagrame

en: Check all
ro_RO: Selectează toate

en: Check it out!
ro_RO: Verifică-l!

en: Checkbox background
ro_RO: Selectare fundal

en: Choice color
ro_RO: Culoarea opțiunii

en: Choice sample
ro_RO: Examplu opțiune

en: Choices
ro_RO: Opțiuni

en: Close poll when votes quota exceed
ro_RO: Închide sondajul atunci când depăşeşte cota de voturi

en: Closed due to the exceeded votes quota
ro_RO: Închis din cauza depășirii cotei de voturi

en: Code
ro_RO: Cod

en: Color for choice #%s
ro_RO: Culoare pentru alegere #%s

en: Compatible
ro_RO: Compatibil

en: Compatiblity
ro_RO: Compatibilitate

en: Container background
ro_RO: Fundalul containerului

en: Container border
ro_RO: Conturul

en: Cookies
ro_RO: Cookie-uri

en: Cookies timeout (minutes)
ro_RO: Timeout cookie-uri (minute)

en: Could not access filesystem.
ro_RO: Nu poate fi accesat sistemul de fişiere.

en: Could not fully remove the addon %s.
ro_RO: Nu s-a putut șterge complet addon-ul %s.

en: Could not fully remove the template %s.
ro_RO: Nu a putut fi eliminat complet şablonul %s.

en: Current link
ro_RO: Link-ul curent

en: Custom field deleted.
ro_RO: Câmp personalizat șters.

en: Custom field updated.
ro_RO: Câmp personalizat actualizat.

en: Date limited
ro_RO: Data limită

en: Deactivate
ro_RO: Dezactivează

en: Default color
ro_RO: Culoare implicită

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Denied
ro_RO: Refuzat

en: Descending
ro_RO: Descrescător

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Dismiss
ro_RO: Respinge

en: Doughnut
ro_RO: Inelară

en: Download backup
ro_RO: Descarcă backup-ul

en: Download logs
ro_RO: Jurnale descărcări

en: Download old logs (deprecated)
ro_RO: Jurnale vechi descărcări (perimat)

en: Edit Poll
ro_RO: Editează sondaj

en: Embed
ro_RO: Inserează

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: End date
ro_RO: Data încheierii

en: Facebook expression
ro_RO: Facebook

en: Filesystem error.
ro_RO: Eroare de sistem de fişiere.

en: Float
ro_RO: Flotant

en: Font Family
ro_RO: Familie font

en: Font Size
ro_RO: Marime text

en: Full
ro_RO: Complet

en: Full Size URL
ro_RO: URL complet

en: General settings
ro_RO: Setări generale

en: Google+ expression
ro_RO: Google+

en: HTML Code
ro_RO: Codul HTML

en: Highlight color for choice #%s
ro_RO: Culoarea de evidenţiere pentru alegere #%s

en: Hover
ro_RO: Peste (hoover)

en: IP Range (IPv4 only)
ro_RO: Gama de IP (numai IPv4 )

en: IP range limits (votes per range)
ro_RO: Limitele gamei de IP-uri (voturi pe gamă)

en: IP range width (1 to 10)
ro_RO: Lățimea gamei de IP-uri (1 la 10)

en: IP timeout (minutes)
ro_RO: IP timeout (minute)

en: If you have a template in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ro_RO: Dacă ai un șablon în format .zip, îl poți instala încărcându-l aici.

en: If you have an addon in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ro_RO: Dacă ai un addon într-un format .zip, îl poți instala încărcându-l aici.

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Inactive
ro_RO: Inactiv

en: Incompatible
ro_RO: Incompatibil

en: Install Addons
ro_RO: Instalează addon-uri

en: Install Now
ro_RO: Instalează acum

en: Install Templates
ro_RO: Instalează șabloane

en: Install a template in .zip format
ro_RO: Instalează un şablon în format .zip

en: Install an addon in .zip format
ro_RO: Instalează un addon în format zip

en: Install package not available.
ro_RO: Pachetul de instalare nu este disponibil.

en: Installing Addon from uploaded file: %s
ro_RO: Instalează Addon din fișierul încărcat: %s

en: Installing Template from uploaded file: %s
ro_RO: Instalarea şablon din fișierul încărcat: %s

en: Installing the addon&#8230;
ro_RO: Se instalează addon-ul&#8230;

en: Installing the template&#8230;
ro_RO: Instalare șablon&#8230;

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Labels On Tooltip
ro_RO: Etichetele pe Tooltip

en: Legend Map
ro_RO: Legendă

en: Limitations
ro_RO: Limitări

en: Line height
ro_RO: Înălţime linie

en: Logs
ro_RO: Jurnale

en: Logs has been reset!
ro_RO: Jurnalele au fost resetate!

en: Map Backround
ro_RO: Fundal hartă

en: Map Hover Border
ro_RO: Conturul trecerii peste hartă

en: Misc
ro_RO: Diverse

en: Name
ro_RO: Nume

en: New Poll
ro_RO: Sondaj nou

en: No polls found
ro_RO: Nu au fost găsite sondaje

en: No polls found in Trash
ro_RO: Nu au fost găsite sondaje în coșul de gunoi

en: Nothing
ro_RO: Nimic

en: Nothing. Seriously.
ro_RO: Nimic. Serios.

en: Number
ro_RO: Număr

en: Order results by votes
ro_RO: Ordonează rezultatele după voturi

en: Override votes
ro_RO: Suprascrie voturi

en: Percentage
ro_RO: Procentaj

en: Pie
ro_RO: Circulară

en: Please wait.
ro_RO: Te rog așteaptă.

en: Polar Area
ro_RO: Polară

en: Poll
ro_RO: Sondaj

en: Poll - TotalPoll
ro_RO: Sondaj - TotalPoll

en: Poll draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview poll</a>
ro_RO: Ciorna sondajului actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizare sondaj</a>

en: Poll published. <a href="%s">View poll</a>
ro_RO: Sondaj publicat. <a href="%s">Vezi sondaj</a>

en: Poll restored to revision from %s
ro_RO: Sondaj de opinie restabilit la revizia din %s

en: Poll saved.
ro_RO: Sondaj salvat.

en: Poll scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview poll</a>
ro_RO: Sondaj programat pentru: <strong>%1$ s</strong>. <a target=""_blank"" href=""%2$s"">Previzualizare sondaj</a>

en: Poll submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview poll</a>
ro_RO: Sondaj transmis. <a target=""_blank"" href=""%s"">Previzualizare sondaj</a>

en: Poll updated.
ro_RO: Sondaj actualizat.

en: Poll updated. <a href="%s">View poll</a>
ro_RO: Sondaj actualizat. <a href=""%s">Vezi Sondaj</a>

en: Poll widget
ro_RO: Modul Sondaje

en: Polls
ro_RO: Sondaje

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
ro_RO: Se pregătește instalarea <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: Presets
ro_RO: Presetări

en: Prevent re-vote using
ro_RO: Împiedică revotarea folosind

en: Preview Background
ro_RO: Previzulare fond

en: Preview Container Background
ro_RO: Previzulare container fond

en: Primary background
ro_RO: Fundal principal

en: Primary color
ro_RO: Culoare principală

en: Question
ro_RO: Întrebare

en: Question background
ro_RO: Fundalul întrebării

en: Question color
ro_RO: Culoarea întrebării

en: Reset
ro_RO: Resetează

en: Reset logs
ro_RO: Resetează jurnale

en: Results
ro_RO: <b>Rezultate:</b>

en: Results are shown as
ro_RO: Rezultatele sunt prezentate ca

en: Return to Addons
ro_RO: Înapoi la Addon-uri

en: Return to Templates
ro_RO: Înapoi la șabloane

en: Save as
ro_RO: Salvează ca

en: Save logs
ro_RO: Salvează jurnalele

en: Search Polls
ro_RO: Caută sondaje

en: Sessions
ro_RO: Sesiuni

en: Sharing
ro_RO: Partajare

en: Show share icons
ro_RO: Arată pictograme partajare

en: Shuffle choices order
ro_RO: Ordine aleatorie a alegerilor

en: Start date
ro_RO: Data de început

en: Status
ro_RO: Statut

en: Store
ro_RO: Magazin

en: Successfully installed the addon <strong>%1$s %2$s</strong>.
ro_RO: A fost instalat cu succes addon-ul <strong>%1$ s %2$ s</strong>.

en: Successfully installed the template <strong>%1$s %2$s</strong>.
ro_RO: A fost instalat cu succes șablonul <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: Template install failed.
ro_RO: Instalarea șablonului a eșuat.

en: Template installed successfully.
ro_RO: Şablon instalat cu succes.

en: Template zip file
ro_RO: Fișierul șablon în format zip

en: Templates
ro_RO: Șabloane

en: Templates & Addons Store
ro_RO: Magazinul de șabloane și Addon-uri

en: Templates Manager
ro_RO: Manager de șabloane

en: The <code>addon.php</code> file doesn't contain a minimum required version.
ro_RO: Fişierul <code>addon.php</code> nu conţine o versiune minimă necesară.

en: The <code>addon.php</code> file doesn't contain a valid addon header.
ro_RO: Fişierul <code>addon.php</code> nu conţine un antet valabil addon.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid template header.
ro_RO: Foaia de stil<code>style.css</code> nu conţine un antet şablon valabil.

en: The addon contains no files.
ro_RO: Addon-ul nu conţine niciun fișier.

en: The addon is missing the <code>addon.php</code> essential file.
ro_RO: Acestui addon îi lipseşte <code>addon.php</code> un fișier esențial.

en: The template contains no files.
ro_RO: Șablonul nu conţine niciun fișier.

en: The template is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
ro_RO: Șablonului îi lipsește fișierul <code>style.css</code.

en: The template is missing the <code>vote.php</code> or <code>results.php</code> file.
ro_RO: Șablonului îi lipsește fișierul <code>vote.php</code> sau <code>results.php</code>.

en: There is an new update for TotalPoll plugin.
ro_RO: Există un nou update pentru pluginul TotalPoll.

en: This addon require TotalPoll version %s or higher
ro_RO: Acest addon necesită TotalPoll cu versiunea %s sau mai mare

en: This poll has been closed.
ro_RO: Acest sondaj a fost închis.

en: This poll isn't compatible with your current version of TotalPoll. Please <a href="%s">upgrade your polls</a>.
ro_RO: Acest sondaj nu este compatibil cu versiunea curentă de TotalPoll. Te rog să <a href=""%s"">faci upgrade la sondajele tale</a>.

en: This poll isn't started yet.
ro_RO: Acest sondaj nu a fost încă început.

en: Thumbnail
ro_RO: Miniatură

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: To preview this poll, please save it.
ro_RO: Pentru a previzualiza acest sondaj, te rog salvează-l.

en: Tools
ro_RO: Unelte

en: TotalPoll Tools
ro_RO: Instrumente ToatalPoll

en: Twitter expression
ro_RO: Twitter

en: Typography
ro_RO: Tipografie

en: Unable to locate TotalPoll addons directory.
ro_RO: Imposibilitatea de a localiza directorul TotalPoll.

en: Unable to locate TotalPoll templates directory.
ro_RO: E imposibil de localizat directorul de șabloane TotalPoll.

en: Unknown
ro_RO: Necunoscut

en: Unpacking the package&#8230;
ro_RO: Dezarhivare pachet&#8230;

en: Upgrade
ro_RO: Upgradează

en: Upload Addon
ro_RO: Încarcă Addon

en: Upload Template
ro_RO: Încarcă șablon

en: User can give multiple answers
ro_RO: Utilizatorul poate da răspunsuri multiple

en: User must vote to see results
ro_RO: Utilizatorul trebuie să voteze pentru a vedea rezultatele

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Variable
ro_RO: Variabilă

en: Version
ro_RO: Versiune

en: Video embed code
ro_RO: Inserează codul video

en: View Poll
ro_RO: Vezi sondaj

en: Vote to see results
ro_RO: Votează pentru a vedea rezultatele

en: Votes
ro_RO: Voturi

en: Votes bar
ro_RO: Bară de voturi

en: Votes quota
ro_RO: Cota de voturi

en: Warning messages background
ro_RO: Fundalul mesajelor de atenționare

en: Warning messages border
ro_RO: Conturul mesajelor de atenționare

en: Warning messages text color
ro_RO: Culoarea textului mesajelor de atenționare

en: You cannot preview this poll. Login first.
ro_RO: Nu poți vizualiza acest sondaj. Trebuie să te logezi.

en: linear
ro_RO: liniară

en: swing
ro_RO: balans

en: upload
ro_RO: încarcă
