TotalPoll - en to fi translation catalogue (228 entries)

en: Install Addons
fi: Asenna lisäosia

en: Changes has been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Install an addon in .zip format
fi: Asenna lisäosa .zip-formaatissa

en: If you have an addon in a .zip format, you may install it by uploading it here.
fi: Jos omistat lisäosan .zip-formaatissa, voit asentaa sen lataamalla paketin tästä.

en: Addon zip file
fi: Lisäosan zip-paketti

en: Install Now
fi: Asenna nyt

en: Available Addons
fi: Saatavilla olevat lisäosat

en: Available installed addons
fi: Asennetut lisäosat

en: Name
fi: Nimi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Author
fi: Tekijä

en: Version
fi: Versio

en: Compatiblity
fi: Yhteensopivuus

en: Active
fi: Käytössä

en: Inactive
fi: Pois käytöstä

en: Compatible
fi: Yhteensopiva

en: Incompatible
fi: Epäyhteensopiva

en: Nothing. Seriously.
fi: Ei mitään. Oikeasti.

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Delete
fi: Poista

en: Choices
fi: Valinnat

en: Override votes
fi: Ylikirjoita äänet

en: Text
fi: Teksti

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Votes
fi: Ääntä

en: Label
fi: Otsikko

en: Full Size URL
fi: URL täysikokoiseen kuvaan

en: upload
fi: lataa

en: Thumbnail
fi: Pieni kuva

en: Video embed code
fi: Videon embed-koodi

en: Code
fi: HTML-koodi

en: HTML Code
fi: HTML-koodi

en: Design
fi: Räätälöinti

en: Presets
fi: Valmisvalinnat

en: Save as
fi: Tallenna nimellä

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Preview Background
fi: Esikatselun taustaväri

en: Preview Container Background
fi: Esikatselun raamin taustaväri

en: This poll isn't compatible with your current version of TotalPoll. Please <a href="%s">upgrade your polls</a>.
fi: Tämä kysely ei ole yhteensopiva asennetun TotalPoll-version kanssa. Ole hyvä ja <a href="%s">päivitä kyselyt</a>.

en: Limitations
fi: Rajoitteet

en: Prevent re-vote using
fi: Estä uudelleenäänestykset käyttämällä

en: Sessions
fi: Istuntoja

en: Cookies
fi: Cookieita

en: IP
fi: IP:tä

en: IP Range (IPv4 only)
fi: IP-blokkia (vain IPv4)

en: Cookies timeout (minutes)
fi: Cookieiden poistumisaika (minuutteina)

en: IP timeout (minutes)
fi: IP-osoitteen poistumisaika (minuutteina)

en: IP range width (1 to 10)
fi: IP-blokin leveys (1-10)

en: IP range limits (votes per range)
fi: IP-blokin rajoitteet (äänestyksiä per blokki)

en: User must vote to see results
fi: Käyttäjän tulee kirjautua nähdäkseen tulokset

en: User can give multiple answers
fi: Käyttäjä voi antaa useampia vastauksia

en: Close poll when votes quota exceed
fi: Sulje kysely kun äänestysraja tulee täyteen

en: Votes quota
fi: Äänestysraja

en: Date limited
fi: Rajoita päivämäärän mukaan

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Logs
fi: Lokit

en: Save logs
fi: Tallenna lokit

en: Download logs
fi: Lataa lokit omalle koneelle

en: Reset logs
fi: Tyhjennä lokit

en: Misc
fi: Sekalaista

en: Order results by votes
fi: Järjestä tulokset äänien mukaan

en: Ascending
fi: Nousevasti

en: Descending
fi: Laskevasti

en: Shuffle choices order
fi: Sekoita vastausjärjestys

en: Results are shown as
fi: Tulokset näytetään

en: Number
fi: Numeroina

en: Percentage
fi: Prosentteina

en: Both
fi: Molempina

en: Nothing
fi: Ei minään

en: Please wait.
fi: Odota hetki.

en: To preview this poll, please save it.
fi: Tallenna kysely nähdäksesi esikatselun.

en: Question
fi: Kysymys

en: Logs has been reset!
fi: Lokit on tyhjennetty!

en: Sharing
fi: Jakaminen

en: Show share icons
fi: Näytä jakoikonit

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Value
fi: Arvo

en: Current link
fi: Linkki kyselyn sivuun

en: Twitter expression
fi: Twitter-koodi

en: Facebook expression
fi: Facebook-koodi

en: Google+ expression
fi: Google+ -koodi

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Templates
fi: Kyselypohjat

en: Available templates
fi: Saatavilla olevat kyselypohjat

en: Install Templates
fi: Asenna kyselypohjia

en: Install a template in .zip format
fi: Asenna kyselypohja .zip-formaatissa

en: If you have a template in a .zip format, you may install it by uploading it here.
fi: Jos omistat kyselypohjan .zip-formaatissa, voit asentaa sen lataamalla paketin.

en: Template zip file
fi: Kyselypohjan zip-tiedosto

en: Available Templates
fi: Saatavilla olevat kyselypohjat

en: Available installed templates
fi: Asennetut kyselypohjat

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: TotalPoll Tools
fi: TotalPoll-työkalut

en: Backup current polls.
fi: Varmuuskopioi tämänhetkiset kyselyt.

en: Download backup
fi: Lataa varmuuskopio

en: Check all
fi: Tarkista kaikki

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: All polls are compatible with the current version!
fi: Kaikki kyselyt ovat yhteensopivia nykyversion kanssa!

en: Browse polls
fi: Selaa kyselyitä

en: There is an new update for TotalPoll plugin.
fi: TotalPolliin on saataviilla uudempi versio.

en: Check it out!
fi: Tutustu!

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Upload Addon
fi: Lataa lisäosa

en: Installing Addon from uploaded file: %s
fi: Asennetaan lisääosaa tiedostosta: %s

en: Could not access filesystem.
fi: Ei pääsyä tiedostojärjestelmään.

en: Filesystem error.
fi: Virhe tiedostojärjestelmässä.

en: Unable to locate TotalPoll addons directory.
fi: TotalPollin lisäosahakemistoa ei löytynyt.

en: Could not fully remove the addon %s.
fi: Lisäosaa %s ei voitu poistaa kokonaan.

en: Addons Manager
fi: Lisäosien hallinta

en: Addons
fi: Lisäosat

en: Templates Manager
fi: Kyselypohjien hallinta

en: Templates & Addons Store
fi: Kyselypohjien ja lisäosien kauppa

en: Store
fi: Kauppa

en: Tools
fi: Työkalut

en: About TotalPoll
fi: Tietoja TotalPollista

en: About
fi: Tietoja

en: Return to Templates
fi: Palaa kyselypohjiin

en: Return to Addons
fi: Palaa lisäosiin

en: Install package not available.
fi: Asennuspakettia ei ole saatavilla.

en: Unpacking the package&#8230;
fi: Puretaan pakettia&#8230;

en: Installing the template&#8230;
fi: Asennetaan kyselypohjaa&#8230;

en: The template contains no files.
fi: Kyselypohja ei sisällä yhtään tiedostoa.

en: Template install failed.
fi: Kyselypohjan asennus epäonnistui.

en: Template installed successfully.
fi: Kyselypohja asennettu onnistuneesti.

note: translators: 1: template name, 2: version
en: Successfully installed the template <strong>%1$s %2$s</strong>.
fi: Kyselypohja <strong>%1$s %2$s</strong> asennettiin onnistuneesti.

note: translators: 1: template name, 2: version
en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
fi: Valmistaudutaan asentamaan <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: Installing the addon&#8230;
fi: Asennetaan lisäosaa&#8230;

en: The addon contains no files.
fi: Lisäosa ei sisällä yhtään tiedostoa.

en: Addon install failed.
fi: Lisäosan asennus epäonnistui.

en: Addon installed successfully.
fi: Lisäosa asennettu onnistuneesti.

note: translators: 1: template name, 2: version
en: Successfully installed the addon <strong>%1$s %2$s</strong>.
fi: Lisäosa <strong>%1$s %2$s</strong> asennettiin onnistuneesti.

en: The template is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
fi: Kyselypohjasta puuttuu <code>style.css</code>-tyylitiedosto.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid template header.
fi: Tyylitiedostosta <code>style.css</code> puuttuu oikeantyyppinen header-osa.

en: The template is missing the <code>vote.php</code> or <code>results.php</code> file.
fi: Kyselypohjasta puuttuu <code>vote.php</code> tai <code>results.php</code>-tiedosto.

en: The addon is missing the <code>addon.php</code> essential file.
fi: Lisäosasta puuttuu tarvittava <code>addon.php</code>-tiedosto.

en: The <code>addon.php</code> file doesn't contain a valid addon header.
fi: Tiedostosta <code>addon.php</code> puuttuu oikeanlainen header-osa.

en: The <code>addon.php</code> file doesn't contain a minimum required version.
fi: Tiedostosta <code>addon.php</code> puuttuu tuki tarvittavalle minimiversiolle.

en: This addon require TotalPoll version %s or higher
fi: Tämä lisäosa vaatii TotalPoll-version %s tai uudemman.

en: Choice sample
fi: Esimerkkivastaus

en: You cannot preview this poll. Login first.
fi: Kirjaudu esikatsellaksesi tätä kyselyä.

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Denied
fi: Hylätty

en: Upload Template
fi: Lataa kyselypohja

en: Installing Template from uploaded file: %s
fi: Asennetaan kyselypohjaa ladatusta tiedostosta: %s

en: Unable to locate TotalPoll templates directory.
fi: Kyselypohjien hakemistoa ei löytynyt.

en: Could not fully remove the template %s.
fi: Kyselypohjaa %s ei voitu poistaa kokonaan.

en: Poll - TotalPoll
fi: Kysely - TotalPoll

en: Poll widget
fi: Kyselyvimpain

en: Poll
fi: Kysely

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Polls
fi: Kyselyt

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Poll
fi: Lisää uusi kysely

en: Edit Poll
fi: Muokkaa kyselyä

en: New Poll
fi: Uusi kysely

en: All Polls
fi: Kaikki kyselyt

en: View Poll
fi: Näytä kysely

en: Search Polls
fi: Etsi kyselyistä

en: No polls found
fi: Yhtään kyselyä ei löytynyt

en: No polls found in Trash
fi: Yhtään kyselyä ei löytynyt Roskakorista

en: Poll updated. <a href="%s">View poll</a>
fi: Kysely päivitetty. <a href="%s">Näytä kysely</a>

en: Custom field updated.
fi: Oma kenttä päivitetty.

en: Custom field deleted.
fi: Oma kenttä poistettu.

en: Poll updated.
fi: Kysely päivitetty.

en: Poll restored to revision from %s
fi: Kysely palautettu versioon %s

en: Poll published. <a href="%s">View poll</a>
fi: Kysely julkaistu. <a href="%s">Näytä kysely</a>

en: Poll saved.
fi: Kysely tallennettu.

en: Poll submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview poll</a>
fi: Kysely tallennettu. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele kyselyä</a>

en: Poll scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview poll</a>
fi: Kysely ajastettu: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele kyselyä</a>

en: M j, Y @ G:i
fi: j.n.Y @ G:i

en: Poll draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview poll</a>
fi: Kyselyn luonnos päivitetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele kyselyä</a>

en: Closed due to the exceeded votes quota
fi: Äänestysmäärän yläraja on saavutettu. Kysely on suljettu.

en: This poll isn't started yet.
fi: Tämä kysely ei ole vielä avautunut.

en: This poll has been closed.
fi: Kysely on suljettu.

en: Back
fi: Takaisin

en: %s Vote | %s Votes
fi[0]: Äänestä
fi[1]: %s Äänestä
fi[2]: %s Äänestä
fi[3]: %s Äänestä
fi[4]: %s Äänestä

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Container border
fi: Raamin reunuksen väri

en: Container background
fi: Raamin taustaväri

en: Warning messages background
fi: Varoitusviestin taustaväri

en: Warning messages border
fi: Varoitusviestin reunuksen väri

en: Warning messages text color
fi: Varoitusviestin tekstin väri

en: Question background
fi: Kysymyksen taustaväri

en: Question color
fi: Kysymyksen väri

en: Choice color
fi: Vastauksen väri

en: Checkbox background
fi: Checkboxin väri

en: Animation duration (ms)
fi: Animaation kesto (ms)

en: Border radius (px)
fi: Kulman pyöristys (px)

en: Buttons
fi: Napit

en: Background
fi: Taustaväri

en: Primary background
fi: Ensisijainen taustaväri

en: Default color
fi: Oletusväri

en: Primary color
fi: Ensisijainen väri

en: Border color
fi: Reunuksen väri

en: Charts
fi: Graafit

en: Chart Type
fi: Graafin tyyppi

en: Pie
fi: Piirakka

en: Doughnut
fi: Donitsi

en: Polar Area
fi: Hämähäkkipiirros

en: Canvas Height (px)
fi: Canvasin korkeus (px)

en: Chart Animation
fi: Graafin animaatio

en: Enabled
fi: Päällä

en: Disabled
fi: Pois päältä

en: Animation Easing
fi: Animaation pehmennys

en: linear
fi: lineaarinen

en: swing
fi: heilautus

en: Legend Map
fi: Selite

en: Labels On Tooltip
fi: Näytä arvot kun hiiri viedään päälle

en: Below
fi: Alla

en: Float
fi: Leijuva

en: Map Backround
fi: Selitteen taustaväri

en: Hover
fi: Väri kun hiiri on päällä

en: Map Hover Border
fi: Selitteen reunuksen väri kun hiiri on päällä

en: Chart Colors
fi: Graafien värit

en: Color for choice #%s
fi: Väri valinnalle #%s

en: Highlight color for choice #%s
fi: Korostusväri valinnalle #%s

en: Typography
fi: Typografia

en: Line height
fi: Riviväli

en: Font Family
fi: Fontti

en: Font Size
fi: Fontin koko

en: Vote to see results
fi: Äänestä nähdäksesi tulokset

en: Results
fi: Tulokset

en: Vote
fi: Äänestä

en: Votes bar
fi: Äänestyspalkki

en: Bar color
fi: Palkin väri
